Vilnius (2009-04-07). Pirmojo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos žurnalistų sąjungos konkurso „Euromedija 2009“ laureatais tapo 16 spaudos, radijo ir internetinės žiniasklaidos žurnalistų. Komisija nusprendė neskirti apdovanojimų televizijos žurnalistams ir tinklaraštininkams.

Konkurso laureatų pagerbimo šventė vyko sostinės „Conti“ viešbutyje. Daugiau kaip šimtą žiniasklaidos atstovų renginyje pasveikino Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžė žurnalistinio darbo svarbą sąžiningai informuojant apie ES ir Lietuvos darbus bendrijoje, ir tai, kad žurnalistų gebėjimą tai daryti nepataikaujant, ginant ir gerbiant žmogiškąsias vertybes, nestokojant originalumo.

Keturios dešimtys autorių pateikė konkursui 75 darbus, kurie įvertinti už kūrybiškumą ir analitiškumą, kalbą ir vaizdinį iliustravimą, įnašą į diskusiją apie Lietuvos interesus ir lūkesčius Europos valstybių šeimoje. Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius informavo, kad komisija nusprendė neskirti apdovanojimų „Europos akies“ (Metų televizijos žurnalisto) ir „Euroblogerio“ (Metų tinklaraštininko) kategorijose bei palinkėjo šiose srityse dirbantiems kolegoms sėkmės kitais metais.

Daugiausia dalyvių sulaukusios nominacijos „Europos plunksna“ (Metų spaudos žurnalistas) I vietos laureatu tapo žurnalistas Rytas Staselis už straipsnius, publikuotus žurnale „Verslo klasė“. II vietą užėmė „Lietuvos žinių“ žurnalistė Valdonė Savulionytė, III — „Verslo žinių“ žurnalistė Teresė Staniulytė.

Nominacijos „Europos balsas“ (Metų radijo žurnalistas) I vietos laureate paskelbta Lietuvos radijo laidos „Gimtoji žemė“ kūrybinė grupė (Rima Jakutytė, Arvydas Urba, Regina Montvilienė, Kostas Pivorius, Algirdas Steponavičius), II vietos laureatai - Alytaus radijo „FM99“ žurnalistai Vilija Ramanauskienė ir Liudas Ramanauskas.

Nominacijos „Europos regionietis“ (Metų regioninės žiniasklaidos žurnalistas) I vietos laureate tapo „Kupiškėnų minčių“ žurnalistė Nida Šulcienė, II vietą pelnė Alytaus radijo „FM99“ žurnalistė Vida Ramanauskaitė Grišmanauskienė, III vieta atiteko „Gimtojo Rokiškio“ žurnalistei Daliai Zibolienei.

Nominacijos „Europos studentas“ (Metų jaunasis autorius, gimęs 1983 m. ar vėliau) I vietos laureate paskelbta žurnalistė Mėta Marija Valiušaitytė už straipsnius, publikuotus žurnaluose „Geras skonis“ ir „Valstybė“. II vietą užėmė žurnalistė Rasa Vaitkevičiūtė už reportažus, transliuotus per „M-1“, „M-1 plius“ ir „Lietaus“ radijo stotis.

Nominacijos „Eurotinklius“ (Metų interneto vartų žurnalistui) I vietą laimėjo „Verslo žinių“ interneto svetainės žurnalistė Vija Pakalkaitė.

Pirmųjų vietų laimėtojai apdovanoti Europos Komisijos atstovybės prizais — specialiai žurnalisto darbui pritaikytu nešiojamuoju kompiuteriu. Antrosios ir trečiosios vietos laimėtojai — kelionėmis į Briuselį ir Nobelio premijos laureato Alo Goro knygomis „Nepatogi tiesa“.

„EuroMedijos 2009“ partneriais buvo Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, Nacionalinė miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos žurnalistikos centras, Interneto žiniasklaidos asociacija, VU Komunikacijos fakultetas ir VDU Viešosios komunikacijos katedra.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.