Vilnius (2009-01-28). Kaip ir ankstesniais metais, pernai buvo surengti keturi konkursai socialinėmis, teisėsaugos ir kultūros temomis. Valstybės vykdomas reformas ir jų užkulisius (konkursas „Reformos žmogaus labui“) sėkmingiausiai analizavo išimtinai moterys. Laureatėmis tapo Inga Saukienė (interneto portalas „Delfi“) už rašinį „Moters kova už sergančio vyro svajonę“, Daina Stanišauskienė (žurnalas „Mano ūkis“) už rašinį „Kai dirbi sąžiningai ir su meile, visos svajonės pasiekiamos“ ir Oksana Laurutytė (savaitraštis „Šiauliai plius“), rašinio „Geniui galvos neskauda“ autorė.

Iš konkursui „Akiratyje — žmogus“ pateiktų rašinių vertinimo komisijai geriausią įspūdį paliko „Lietuvos žinių“ žurnalisto Audriaus Musteikio rašinys „S. Kuzma: „Medikai — mano bendraautoriai“, „Mano ūkio“ interneto portalo redaktoriaus Viktoro Trofimišino rašinys „Ne vieno žmogaus galia“ bei „respublikono“ Sido Aksomaičio rašinys „Tėvas — ir saviems, ir svetimiems“.

 

Dvi iš trijų konkurso „Ką pasakytų Temidė?“ premijų „nuskynė“ taip pat moterys. Aldona Svirbutavičiūtė iš „Ūkininko patarėjo“ buvo įvertinta už rašinių ciklą „Išeinančios Vyriausybės reveransai — milijonai saviems“, „Drumstame ministerijos vandenyje — milijonų žvejyba“ ir „Milijonų dalybos blykčiojant interesų žaibams“, Tomas Beržinskas („Respublika“), pateikęs konkursui rašinius „Apsaugos darbuotojai=valstybės tarnautojai?“, „Finansų „mesijas“ dangstosi įžymybėmis“ ir „Nedirbantys uždirba daugiau“ bei Greta Čižinauskaitė („Lietuvos žinios“), rašinių „Temidė pasijuto nuoga“ ir „Auka — budelis ar budelis — auka?“ autorė.

 Konkurso „Kultūros versmėse“ laureatais tapo Nacionalinės televizijos laidos „Tapatybės labirintai“ kūrybinės grupės nariai — laidos vedėjas bei scenarijaus autorius Virginijus Savukynas ir laidos režisierė Aida Vėželienė — už televizijos laidas „Ar lietuviai yra patriotiški?“, „Ar angliškai kalbantis asmuo bus laikomas lietuviu?“, „Ar sportas išgelbės lietuvių tapatumą?“, Svajūnas Sabaliauskas už dienraštyje „Šiaulių kraštas“ išspausdintą rašinį „Valdžia — kaip gaujų karas“ bei laikraščio „Suvalkietis“ (Marijampolė) žurnalistė Nijolė Linionienė už rašinį „Modė leido pakilti laipteliu aukštyn…“.

Lietuvos žurnalistų sąjunga kasmet rengia per dešimt kūrybinių konkursų, kuriuose kviečia dalyvauti spaudos, radijo-televizijos ir interneto žurnalistus.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.