Vilniuje, „Europos namuose“, kovo 6-ąją paskelbti žiniasklaidos konkurso „Euromedija 2013“ nugalėtojai. Viena iš jų – Vilija Mockuvienė, „Kėdainių mugės“ žurnalistė, LŽS Regioninės žiniasklaidos ir žemės ūkio žurnalistų klubo narė. Apdovanojimą ji pelnė už publikaciją apie Europos Parlamentą. Sveikiname kolegę Viliją!

„Smagu, kad konkursui buvo pateikta darbų, kurie peržengė politinės darbotvarkės klausimus ir pasižymėjo gilia analize, netikėtu požiūriu ir originalia forma. Kai kurie darbai įvairiapusiškai nagrinėjo galimą ES iniciatyvų poveikį Lietuvai. Tad autoriams būti šiame konkurse pastebėtiems žiniasklaidos profesionalų ir politikos mokslų ekspertų komisijos yra tikras įvertinimas“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

Konkurso „Euromedija 2013“ nominacijų laureatai

Nominacijos „Metų publikacija spaudoje“ laureate tapo žurnalistė Guoda Pečiulytė už straipsnį „Jau kuriamas Europos Sąjungos žlugimą pranašaujantis menas“ dienraštyje „Lietuvos rytas“. Autorė originaliai apžvelgė aktualią tolesnės ES integracijos raidos temą. Darbas įvertintas kaip geras, įdomus ir „netikėto kampo“ rašinys. Straipsnyje vartojami simboliai, kurie skaitytoją verčia susimąstyti, atpažinti save ir aplinką. Darbe yra švelnios ironijos ir, svarbiausia, mįslių. Skaitant tekstą, kyla noras „įjungti“ smegenis ir ieškoti Europai išeities. Tai liudija, kad žurnalisto darbas buvo atliktas labai profesionaliai. Straipsnį taip pat sustiprina interviu su kardinaliai skirtingas ES vizijas turinčiais politikais – tokiu būdu autorė išsamiai pristato ES vykstančias diskusijas dėl skirtingų Europai kylančių iššūkių sprendimo būdų.

Nominacijos „Metų televizijos darbas“ nugalėtojas – LRT televizijos žurnalistas Ignas Krupavičius už televizijos reportažą „Nauja ES narė – Kroatija“. Televizijos siužetas pripažintas kaip aktualus, apžvelgiantis Kroatijos visuomenėje vykstančias diskusijas dėl narystės ES. Darbas pasižymi šaltinių gausa. Pateikiant vox populi rezultatus, stengtasi išlaikyti argumentų „už“ ir „prieš“ pusiausvyrą, objektyvumą. Operatoriaus darbas taip pat įvertintas kaip nepriekaištingas dėl įvairių ir iliustratyvių vaizdų, dinamiškumo. Esminis darbo bruožas – originalumas ir žaismingumas. Komisijos narių puikiai įvertinta siužeto kompozicija ir struktūra: darbe matomas labai geras vaizdo ir užkadrinio garso suderinamumas, gausiai naudojamos meninės ir stilistinės priemonės (šeimos analogija, vaivorykštės simbolis). Pažymėtina, kad dėl temų įvairovės siužete jaučiamas gilesnės analizės trūkumas. Kita vertus, atsižvelgiant į žanrą, jos nebuvimas tam tikra dalimi gali būti pateisinamas.

Nominacijos „Metų darbas socialinėje medijoje“ laureatu paskelbtas tinklaraštininkas Edvardas Pocius už įrašą „Ar tai – #naujienos? Pokalbis su Jaume Duch Guillot“. E. Pociaus interviu apie ES politikų, pareigūnų ir visuomenės bendravimą socialiniuose tinkluose pripažintas kaip aktualus, šiuolaikiškas, įdomus. Komisijos narių nuomone, iš kitų nominacijai „Metų darbas socialinėje medijoje“ pateiktų darbų jis išsiskyrė savo profesionalumu; be to, interviu nenusileidžia tradicinėse žiniasklaidos priemonėse publikuojamiems darbams.

Nominacijos „Metų publikacijos interneto portale“ laimėtoju pripažintas Vidas Rachlevičius už straipsnį „XXI amžiaus megatendencija“ portale „eversus.lt“. Straipsnyje nagrinėjama aktuali tema – migracija, be to, nuosekliai ir logiškai įpintas migracijos iššūkis Lietuvai bei su tuo susiję Pirmininkavimo ES Tarybai renginiai Lietuvoje. Autorius pateikia labai platų problemos kontekstą, daug faktų, ekspertų nuomonių ir vertingų įžvalgų, jo istorines ištakas. Migracijos situaciją V. Rachlevičius apžvelgia daugelyje ES šalių, remiasi gausiais skirtingais šaltiniais. Straipsnyje paryškinti iki tol mažai žiniasklaidoje akcentuoti šio reiškinio kampai (pvz., kad tai senas reiškinys kituose žemynuose, kad tai didėjanti tendencija Europoje ir t. t.). Autorius savo darbe patogiai integruoja su tema susijusią statistinę medžiagą, pvz., aiškias lenteles. Išskirtinis stilius – rašymas trumpais sakiniais. Labai gera rašinio ataka (įvadas į temą).

Nominacijos „Metų darbas regioninėje žiniasklaidoje“ laureate tapo laikraščio „Kėdainių mugė“ žurnalistė Vilija Mockuvienė už publikaciją „Europos Parlamentas – gąsdinantis, svetimas ir savas“. Autorės darbas įvertintas kaip geras pažintinis straipsnis apie Europos Parlamentą, trumpai pristatantis institucijos darbą, svarbiausius paskutinės sesijos klausimus. Komisijos nuomone, tekstas paprastai ir suprantamai pasakoja apie ES institucijas. Tai yra labai svarbu dėl to, kad didelė auditorijos dalis nežino, ką ir kaip dirba viena ar kita ES institucija. Kitas šio teksto pranašumas – reportažinis elementas, todėl gerai perteikiama darbo ES struktūrose atmosfera, aprašoma aplinka, kalbinami Lietuvos parlamentarai.

vilija 1

Nominacijos „Metų darbas regioninėje žiniasklaidoje“ laureaė Vilija Mockuvienė (trečia iš dešinės) su kitais nugalėtojais

Nominacijos „Metų radijo darbo“ apdovanojimas atiteko žurnalistei Živilei Kropaitei už radijo reportažą „Skuodas: teigiamos emigracijos pusės“ LRT radijuje. Žurnalistės radijo reportažas atspindi konkurso tematiką ir tikslus: skatinti gilią ES temų analizę, įvairiapusį jų nušvietimą ir aktualizavimą. Darbe pateikiamas geras miesto vystymosi pavyzdys, pabrėžiant ir ES lėšų panaudojimo naudą, o puikus autorės pasakojimas apie laisvą asmenų judėjimą ES atskleidžiamas iš vieno miestelio – Skuodo – perspektyvos. Ž. Kropaitė pateikia kitokią nuomonę apie emigraciją iš Lietuvos, jos pasakojimas pasižymi ir negatyvaus, ir pozityvaus požiūrio į migraciją pusiausvyra ir humoru.

Nominacijos „Metų nuotrauka“ laureate tapo Inga Juodytė už nuotrauką „Europa žengia į priekį“ (apačioje). Autorės darbas, komisijos nuomone, yra įdomus ir kiek netikėtas beveik „užkulisių“ momentas. Fotografija atitinka temą „Pirmininkavimas ES Tarybai“. Nematytas ir kiek netikėtas kompozicinis sprendimas fotografijai suteikia gyvumo ir dalyvavimo jausmą. Žiūrovas gali pajusti, kad šie politikai yra šalia, ir jis pats tampa šio momento dalyviu.

nugaletojos foto

***

Specialiu komisijos prizu vertinimo komisija apdovanojo LRT televizijos žurnalistę Kristina Jackūnaitę už TV reportažų ciklą „Ukrainos sprendimas – didžioji Rytų partnerystės susitikimo intriga“.

Konkurso laureatai apdovanoti planšetiniais kompiuteriais. Specialaus komisijos prizo laimėtoja apdovanota diplomu.

Konkurso laureatus atrinko vertinimo komisija, kurią sudarė Lietuvos banko komunikacijos vadovas Giedrius Simonavičius, dienraščio „Verslo žinios“ žurnalistas Rytas Staselis, žurnalistas bei konsultantas Rytis Juozapavičius, VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto profesorius Žygintas Pečiulis, Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovė Aistė Žilinskienė, autorius bei tinklaraštininkas Paulius Ambrazevičius ir Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Komisijos nariams talkino nepriklausomi ekspertai: politologai dr. Aušra Vinciūnienė (VDU), doc. Lidija Šabajevaitė (VU), Marius Skuodis (TSPMI) ir doc. Gediminas Kazėnas (MRU).

Žiniasklaidos konkursas „Euromedija“ rengiamas penktąjį kartą. Šiais metais konkursui pateikti 132 darbai, iš viso dalyvavo 79 autoriai. 2012 m. konkurse dalyvavo 57 dalyviai, kurie į nominacijas pretendavo pateikę 75 darbus. 2011 m. konkurse dalyvavo 60 autorių, kurie pateikė 93 darbus, 2010 m. – 47 autoriai, pateikę 113 darbų, 2009 m. – 40 autorių, konkursui pristatę 70 darbų. Konkursą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.