Gimęs, augęs „ant asfalto“, bet tik gamtą piešia

Iš dailininko Artūro Braziūno paveikslų įdėmiai kiekvieną žiūrintįjį skvarbiu žvilgsniu stebi avys – ramios, gudrios, mylinčios, pabėgančios, keliaujančios, po vieną ar po dvi. Jo tapyboje peizažai, paveiksluose daug žiedų, natiurmortuose ryškios uogos, vaisiai, netgi abstrakcijose išryškėja gamtos motyvai.

Plačiau

Švietimo reformatorius Nerijus Buivydas: „Galiu vaikams padėti, nes mokykloje turėjau bėdų”

Turbūt dauguma norėjo ir nori eiti į mokyklą - geriausiu atveju būdami pirmokais ir dar antrokais. Apie priežastis, kodėl taip atsitinka, pasvarstome tik susidūrę su dukros ar sūnaus nenoru mokytis. Bėda sena, lyg ir apie ją garsiai kalbama, bet situacija per lėtai keičiasi. Kodėl?  Nerijus Buivydas – devynerius metus veikiančios „Sėkmės mokyklos“ ir šiais mokslo metais  įkurtos „Demokratinės mokyklos” sumanytojas  ir vadovas, darbą didelėje korporacijoje iškeitė į savo idėjų įgyvendinimą Lietuvos švietimo sistemoje.

Plačiau

Dizaineris Ignas Survila: „Jei kuriame nuoširdžiai – tai pasieks daugelį“

„Kaip sekasi?“ – klausiu Igno Survilos, susitikusi jį kavinėje. „Puikiai“ – atsako jis, ir iš spindinčių akių suvokiu – tai ne šiaip mandagus atsakymas, jis tikrai laimingas. Ignas džiaugiasi, galėdamas pasakoti apie oranžinį paspirtuką „Pigeon“ – jį dabar gamina Šveicarijos įmonė, kuri netrukus kurs filialą ir Lietuvoje. O kai jaunasis dizaineris kalba apie norą sukurti automobilį, tai neatrodo tik tuščios svajos. Panašu, kad šis vaikinas įgyvendina savo planus.

Plačiau

Tapytoja Kunigunda Dineikaitė: „Man kiekviena spalva turi emociją, garsą ir kvapą“

Kai tapytoja Kunigunda Dineikaitė sutinka žmogų, ji gali pasakyti, kokios jis yra spalvos. Jausmuose ir garsuose, kvapuose ir net oro gūsiuose – spalvas ji pastebi visur. Atradusi naują spalvą, K. Dineikaitė ją perkelia ant baltos drobės ir užrašo pavadinimą. Ten, kur kiti mato šviesiai mėlynus potėpius, menininkė regi „Prašau, ateik“ spalvą. Rožinė jai primena skausmą, o violetinė – pasislėpimą svajonėse.

Pokalbis su K. Dineikaite – apie gyvenimo spalvas.

Plačiau

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.