Kauno menininkų namuose spalio 29-ąją – amžinatilsį fotografo Narcizo Freimano gimimo dieną visuomenei pristatytas jo nuotraukų albumas „Einu per Lietuvą“. Pagerbdami kolegos atminimą, žurnalo „Mano ūkis“ darbuotojai tą dieną lankė ir jo kapą Raudondvaryje (Kauno rajone).

Didžiąją gyvenimo dalį kolega Narcizas Freimanas (1943-2011) skyrė kinui ir fotografijai. Dar 6-9 dešimtmetyje, dirbdamas Lietuvos žemės ūkio inžinerijos institute, Raudondvaryje, jis nuoširdžiai įsitraukė į lietuviškojo mėgėjiško kino meno kūrėjų gretas, vėliau atsidėjo žurnalistinei fotografijai, dirbo ir bendradarbiavo žemės ūkio leidiniuose („Ūkininko patarėjas“, „Šeimininkė“), kultūrinėje spaudoje („Nemunas“). Agroverslo žurnalo „Mano ūkis“ redakcijoje Narcizas Freimanas dirbo šešiolika metų, nuo pat žurnalo leidybos pradžios.

Albumo pristatyme Kauno menininkų namuose kalbėjo ir prisiminimais dalijosi leidinio sudarytojas fotomenininkas R. Rakauskas, poetė, rašytoja V. Šoblinskaitė, žurnalo „Nemunas“ redaktorius ir fotoalbumo leidėjas V. Rudžianskas, N. Freimano našlė aktorė O. Dautartaitė, sūnus Vilmantas, skambino pianistas J. Valiukevičius.

Leisdami šį albumą, a. a. N. Freimano bendraminčiai ir artimieji, o taip pat rėmėjai (tarp kurių ir „Mano ūkio“ redakcija), įgyvendino tai, ko autorius nespėjo, o gal, kaip ne vienas kalbėjusių pabrėžė, rimtai nė neplanavo, nes nesureikšmino šio savo darbo. Rodydamas pagarbą Žmogui, skirdamas jam didžiausią dėmesį, pats N. Freimanas išlikdavo nepastebimas.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.