Peržengus kalendorinių metų slenkstį Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) tęsia intensyvų 75-ąjį koncertų sezoną ir kviečia klausytojus toliau kartu gilintis į garsuose slypinčias istorijas. 2016 m. sausio–gegužės mėn. publikai ketinama pristatyti 57 koncertines programas, jose sužibės ir Lietuvos, ir užsienio žvaigždės, kaip antai Andrius Žlabys, Ezio Bosso, Yeol Eum Son, Olivier Grangeanas, Alessandro Deljavanas, Andrejus Kavalinskis, Georgas Markas, Pacho Floresas, Christianas Lindbergas, Danjulo Ishizaka, Maksimas Rysanovas, Peteris Jablonskis ir kt.

Atsiliepdama į mūsų šalies ir pasaulio muzikos istorijai svarbius įvykius ir prisimindama ryškias asmenybes Filharmonija kvies minėti įvairias sukaktis. Bene didžiausias dėmesys kryps į kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno 100-metį, šiam kūrėjui Lietuva dedikuos 2016 metus. Filharmonijoje šia iškilia proga skambės Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) ir Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) parengtos dvi įspūdingos programos. Koncertuose bus paminėta ir daugiau sukakčių – kompozitorių Henri Dutilleux bei Alberto Ginasteros 100-mečiai, Josepho Achrono 160-metis, kompozitorės Kristinos Vasiliauskaitės jubiliejus, ansamblio „Vilniaus arsenalas“ 30-metis, Lietuvos ir Flandrijos bendradarbiavimo 20-metis, pagerbtas smuikininko Raimundo Katiliaus atminimas. Be to tradiciškai nacionalinės muzikos programa bus skirta iškilmingam Vasario 16-osios minėjimui, o jame šįkart su LNSO dalyvaus folkloro ansamblis „Intakas“ ir vokalinis ansamblis „Jazz Island“.

Pasak Filharmonijos generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės didžiausia Lietuvos koncertinė įstaiga laikysis profesionaliosios muzikos vertybių, skirs dėmesį ne tik mūsų šalies ar užsienio garsiems atlikėjams ir jų pristatymui, bet ir rūpinsis nacionalinės muzikos sklaida bei skatins jaunųjų atlikėjų veiklą. „Jauniesiems talentams sužibėti bus surengtas „Atžalyno“ koncertas su LNSO, orkestras taps ir Tarptautinio B. Dvariono pianistų ir smuikininkų konkurso finalininkų partneriu. Kas žino, gal Filharmonijoje būsime iškilių muzikos pasaulio žvaigždžių kelio pradžios liudininkais?“ – žvelgia į ateitį R. Prusevičienė.

Didžiąją dalį Filharmonijos pristatomų koncertinių programų rengia šios įstaigos kolektyvai – du orkestrai ir trys ansambliai. Modesto Pitrėno vadovaujamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras sausio–gegužės mėnesiais numato groti šešiolika koncertų, Sergejaus Krylovo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras pakvies į septynis koncertus, Valstybinis Vilniaus ir Čiurlionio kvartetai bei Algirdo Vizgirdos vadovaujamas ansamblis „Musica humana“ ketina atlikti po keturias programas. Visa tai – neskaitant edukacinių koncertų po Lietuvą ar išvykų svetur.

Sulig 75-uoju sezonu prasidėję permainų vėjai toliau lydi Filharmonijos kolektyvus. Praeitą rugsėjį prie LNSO vyriausiojo dirigento pulto stojo Modestas Pitrėnas, o štai nuo šio sausio ryškios permainos sulaukta Valstybinio Vilniaus kvarteto veikloje. Kvartetas turi naują primariją, ja tapo jau Naujamečiuose koncertuose kartu muzikavusi smuikininkė Dalia Kuznecovaitė. Filharmonijos scenoje ne kartą stebėję šios smuikininkės solo pasirodymus dabar galėsime vertinti jos muzikavimą viename žymiausių Lietuvos kamerinės muzikos kolektyvų.

Visą keliasdešimties koncertų panoramą Filharmonija pristato su klausytojams jau įprastomis rubrikomis: simfoninės, orkestro, kamerinės ar vokalinės muzikos koncertai, rečitaliai, koncertai „Visai šeimai“, „Muzika Trakų pilyje“. Simboliškai koncertų pusmetį pradėti ir pabaigti kviečiama su Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Sausio 16 d. M. Pitrėno diriguojamas LNSO koncertu „Orkestras iš arti“ Filharmonijos salėje kvies artimiau susipažinti su orkestro muzikantais – solistais bei kompozitoriais. O gegužės 7 d. LNSO sezoną vainikuos koncertu „Iš Naujojo pasaulio“, kur atliks garsiąją Antoníno Dvořáko Devintąją simfoniją bei su pianistu Peteriu Jablonskiu – Ludwigo van Beethoveno Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui.

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.