Lietuvos baleto 90-mečiui skirtos Baleto savaitės metu Nacionalinio operos ir baleto teatro generaliniam direktoriui Gintautui Kėvišui iškilmingai įteiktas Ordino už nuopelnus Lenkijos Respublikai Karininko kryžius.

Apdovanojimą skyrė Lenkijos Respublikos Prezidentas Bronisławas Komorowskis už ilgametes pastangas ir kultūrinę veiklą artinant lietuvių ir lenkų tautas. Ordino už nuopelnus Lenkijos Respublikai Karininko kryžių LNOBT scenoje G. Kėvišui įteikė Lenkijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Jarosławas Czubińskis.

Apdovanojimą paskelbė po baleto „Bolero“ išėjęs nusilenkti spektaklio choreografas bei LNOBT baleto trupės meno vadovas Krzysztofas Pastoras.

Lenkijos Respublikos ambasadorius J. Czubińskis sveikinimo kalboje sakė: „Lietuvos baleto 90-metis – tai neeilinis jubiliejus. Ta proga gerbiamo teatro direktoriaus akivaizdoje noriu nuoširdžiai pasveikinti visus Lietuvos baleto žmones, kurie pastaraisiais dešimtmečiais prisidėjo jį puoselėdami ir kurdami. Džiaugiuosi galėdamas dalyvauti oficialiose šventinėse iškilmėse. Šis vakaras yra puikus pavyzdys Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro atliekamos kilnios misijos – sujungti ir artinti kultūras bei tautas, ieškoti aspektų, jungiančių lenkus ir lietuvius, kurti tvirtą pagrindą tarpusavio pažinimui ir supratimui. Pavyzdžiu tebus gražus, ilgametis gerbiamo teatro direktoriaus Gintauto Kėvišo ir puikaus lenkų choreografo, Baleto trupės meno vadovo, pono Krzysztofo Pastoro bendradarbiavimas."

Padėkos kalboje G. Kėvišas sakė apdovanojimą laikantis abiejų valstybių kultūrinio bendradarbiavimo bei Varšuvo Didžiojo teatro ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro puoselėjamų kultūrinių ryšių įvertinimu. „Lenkų tauta davė pasauliui tokias iškilias asmenybes kaip Mikalojus Kopernikas, Adomas Mickevičius, Fryderykas Chopinas, Krzysztofas Pendereckis. Juo labiau vertinu man parodytą aukštą dėmesį ir dėkoju už įvertinimą”, - kalbėjo G. Kėvišas.

LNBOT inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.