Meilė ir neapykanta, susižavėjimas ir pavydas, džiaugsmas ir liūdesys – tai tik kelios intriguojančių istorijų užuomazgos, slypinčios muzikos garsuose. Šias istorijas kartu atskleisti kvies Nacionalinė filharmonija, pradedanti 75-ąjį koncertų sezoną.

Simbolinį impulsą Filharmonijos koncertų sezonui davė maestro Juozas Domarkas dirigavęs Lietuvos kameriniam orkestrui diplomato ir kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio gimimo 250-osioms metinėms skirtą programą Valdovų rūmuose, dalyvaujant solistams Mūzai Rubackytei, Valentinui Gelgotui, Vytautui Giedraičiui, Vidučiui Lubauskui ir muzikologui Viktorui Gerulaičiui.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, vadovaujamas maestro Modesto Pitrėno, nuo šio rudens perėmusio kolektyvo meno vadovo ir vyriausiojo dirigento pareigas, koncertų sezoną pradės su smuikininke Dalia Kuznecovaite ir romantiškuoju Felixo Mendelssohno Koncertu smuikui ir orkestrui, vėliau su vienu žymiausių šių laikų violončelininku David Geringu sveikins 70 metų jubiliejų švenčiantį kompozitorių Anatolijų Šenderovą, aktualios muzikos festivalio „Gaida“ pradžios koncerte pristatys Mariaus Baranausko naujo kūrinio premjerą, su pasaulio koncertų sales užkariaujančia jaunąja dirigente Mirga Gražinyte-Tyla pažymės kompozitoriaus Jeano Sibeliaus gimimo 150 metų sukaktį, o su orkestro garbės dirigentu maestro Juozu Domarku sklaidys klasikos aukso fondo puslapius.

Lietuvos kamerinis orkestras koncertų sezoną pradeda itin intensyviai: rugsėjo 6 ir 7 dienomis su violončelininku ir dirigentu David Geringu bei jauna violončelininke Dali Gutserieva koncertavęs Reikjaviko (Islandija) „Harpa“ koncertų salėje, o 11 ir 12 dienomis su meno vadovu, dirigentu ir solistu Sergejum Krylovu bei solistais Yekaterina Valiulina, Pavelu Vernikovu ir Svetlana Makarova, viešėjęs Kremonoje ir Valcerrinos miestelyje Italijoje dabar su S. Krylovu ruošiasi gastrolėms Siano (Kinija) koncertų salėje, o jos vyks rugsėjo 19–21 dienomis. Grįžęs į Lietuvą orkestras naujajame koncertų sezone sklaidys Ludwigo van Beethoveno kūrybos puslapius, vėliau su dirigentu Lioru Shambadalu atras nebaigtus Wolfgango Amadeaus Mozarto kūrinius, o su sopranu Julija Novikova atliks puikiai žinomus ir publikos mėgstamus šio genialiojo Vienos klasiko opusus.

Jau ketvirtą kartą fortepijonu pasakojamos istorijos, epai, sakmės ir humoreskos skleisis tarptautiniame Vilniaus fortepijono muzikos festivalyje, vyksiančiame lapkričio 14–28 dienomis. Jo meno vadovės, vienos žymiausių lietuvių pianisčių, Mūzos Rubackytės sudarytoje programoje – septyni koncertai, sukviesiantys atlikėjus iš visos Europos.

Įsimintinas programas parengė ir kameriniai Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvai – Valstybinis Vilniaus ir Čiurlionio kvartetai bei kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“, pakviesiantys į koncertus Filharmonijos Didžiojoje salėje, Taikomosios dailės muziejuje ir Trakų pilyje.

Nebus pamiršti jaunausieji koncertų lankytojai – koncertų „Visai šeimai“ cikle jų laukia muzikinės istorijos apie mažąsias raganytes, Motulę Žąsį, Petią, Vilką, Sniego Senį ir daug kitų muzikinių nuotykių.

Naujų muzikinių istorijų pažers tradiciniai Filharmonijos ciklai – „Muzika Trakų pilyje“, „Kalėdų muzikos savaitė“, Naujamečiai koncertai ir muzikinių-edukacinių programų ciklas „Muzikos enciklopedija gyvai“.

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.