Lietuvos kamerinis orkestras, grįžęs po gastrolių į Lietuvą, rugpjūtį LKO tęsia orkestro muzikos vakarų Palangoje tradiciją. 44-ojo Lietuvos kamerinio orkestro koncertų ciklo  „Nakties serenados“ metu atnaujintame Palangos Gintaro muziejuje LKO muzikuos su būriu ištikimų bičiulių.

Šiemet orkestras pasikvietė smuikininką Aleksandrą Sitkovetskį, dirigentus Juozą Domarką, Modestą Barkauską ir Adriją Čepaitę, violončelininką Mindaugą Bačkų, saksofonininką Petrą Vyšniauską, solistus vokalistus Liudą Mikalauską ir Ramintą Vaicekauskaitę. „Nakties serenadose“ skambės žymiausi klasikos ir nūdienos kompozitorių kūriniai – nuo Antonio Vivaldi „Metų laikų“ iki Giedriaus Kuprevičiaus hito „Kregždutės“.

Šią vasarą ir rudenį LKO aktyviai dalyvaus diplomato ir kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių minėjimo programoje ir atliks tiek paties M. K. Oginskio polonezus (instrumentuotus Tomo Leiburo, Lukrecijos Petkutės, Nailios Galiamovos), tiek jo kūrybos įkvėptus originalius lietuvių kompozitorių Giedriaus Kuprevičiaus, T. Leiburo ir Ritos Mačiliūnaitės kūrinius. M. K. Oginskiui skirta programa jau skambėjo Pažaislio festivalyje, džiugins klausytojus Plungės M. Oginskio festivalyje (rugsėjo 9 d.) ir tarptautinės konferencijos išvakarėse (rugsėjo 16 d.) LDK Valdovų rūmuose. M. K. Oginskio atminimui skirtose programose dalyvaus solistai Petras Vyšniauskas, Valentinas Gelgotas, Vidutis Lubauskas, Vytautas Giedraitis, dirigentas Juozas Domarkas, muzikologas Viktoras Gerulaitis; koncertą Valdovų rūmuose vainikuos pasirodymas su pianiste Mūza Rubackyte, bus atliktas dramatiškasis Ferenco Liszto „Prakeikimas“ („Malediction“). Kaip ir Filharmonijos koncertų sezono metu, taip ir vasarą LKO dažnai koncertuoja su jaunaisiais Lietuvos atlikėjais, štai rugpjūčio 7 d. Šiauliuose numatytas koncertas su nuolatiniais LKO ir Filharmonijos bičiuliais – dirigentu Modestu Barkausku ir vokalistais Liudu Mikalausku bei Raminta Vaicekauskaite.

Atrodytų, LKO vasara kaip niekad intensyvi ir turininga, tačiau šalia koncertų orkestras dar įsitraukė ir į kūrybingą įrašų procesą – vasaros pabaigoje LKO įrašinės kompaktinę plokštelę su Niujorko „Metropolitan“ operos fleitų koncertmeisteriu Denisu Bouriakovu.

O rugsėjį vėl lauks atsakingos gastrolės. Rugsėjo 11 ir 12 d. LKO su Šveicarijoje gyvenančiais iškiliais smuiko virtuozais ir pedagogais Pavelu Vernikovu bei Svetlana Makarova aplankys Kremoną ir Turiną. Trumpam grįžęs į Vilnių vėliau orkestras keliaus į senąją Kinijos sostinę Šianą (Xi‘an), kur rugsėjo 17–23 d. jau antrą kartą dalyvaus Šilko kelio festivalyje ir atliks tris įspūdingas programas – „Kerintis virtuoziškumas“, „Nakties svajonė“ ir „Metų laikai“, diriguojant ir griežiant solo Sergejui Krylovui bei dalyvaujant orkestro koncertmeisteriui Džeraldui Bidvai. Lietuvos kultūros tarybos iš dalies remiamos LKO gastrolės Kinijoje tęsia turiningą Baltijos valstybių ir Kinijos muzikinių mainų programą ir pažintį su modernia Kinijos koncertų salių infrastruktūra. Minėtina, kad gastrolėse Kinijoje be kita ko turėtų skambėti lietuvių kompozitorių muzika – Balio Dvariono „Prie ežerėlio“, Arvydo Malcio „Paukščių takas“ ir Juozo Naujalio „Svajonė“.

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.