Lukas Geniušas, nusileidęs tik Rusijos fortepijono virtuozu tituluojamam Dmitrijui Maslejevui, liko antras Tarptautiniame Čaikovskio muzikos konkurse Maskvoje. Antrąją vietą L. Geniušas dalijasi su amerikiečių pianistu Georgu Li.

Rusijos kanalui „Dožd“ muzikos kritikė Julija Bederova sakė, kad, jos nuomone, L. Geniušas yra „visa galva aukščiau kitų konkurso dalyvių“. Jos teigimu, šis muzikas fenomenaliai valdo instrumentą, laiką, garsus. „Jis tiesiog yra profesionalas“, - kalbėjo J. Bederova.

Instrumentinės muzikos kategorijose gali dalyvauti 16–30 metų, o vokalo – 19–32 metų atlikėjai. Tradiciškai nominacija fortepijono muzikos srityje, kurioje ir varžėsi L. Geniušas, laikoma labiausiai prestižine.

Konkurso nugalėtojas D. Maslejevas finale atliko P.Čaikovskio 1-ąjį koncertą ir Sergejaus Prokofjevo 3-ąjį koncertą. L. Geniušas finale grojo P.Čaikovskio 2-ąjį koncertą ir Sergejaus Rachmaninovo 3-iąjį koncertą.

Tarptautinis Čiakovskio konkursas dažnai įvardijamas kaip „muzikos olimpinės žaidynės“ ir rengiamas kas ketverius metus Rusijos sostinėje.

Šių metų konkursas buvo skirtas kompozitoriaus P.Čaikovskio gimimo 175-tosioms metinėms.. Pirmasis P.Čaikovskio konkursas surengtas 1958 metais ir buvo skirtas fortepijono ir smuiko specialybėms. Vėliau įtraukta violančelė ir vokalas.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.