Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninės muzikos koncertų sezoną vainikuos bene populiariausias XX a. simfoninės muzikos veikalas – Maurice’o Ravelio „Bolero“. 74-ojo sezono kulminacijon bolero ritmu klausytojus pakylės Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir jo meno vadovas, vyr. dirigentas Juozas Domarkas.

Sezono pabaigos koncerte skambės ir maestro Juozui Domarkui brangi, kadaise Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre diriguota M. Ravelio baleto „Dafnis ir Chloja“ muzika – bus atlikta spalvinga orkestruote ir plačia jausmų gama pasižyminti siuita iš baleto „Dafnis ir Chloja“.

Iškilmingame LNSO sezono uždaryme dalyvaus charizmatiška Rio de Žaneire gimusi pianistė Eliane Rodrigues. Ji penkerių metų jau grojo pirmą rečitalį, o šešerių pasirodė televizijos transliacijose, kur atliko Haydno fortepijoninį koncertą su A. Bocchino diriguojamu Nacionaliniu simfoniniu orkestru ir dukart su Brazilijos simfoniniu orkestru diriguojant E. de Carvalho ir I. Karabtchevskiui, o septynerių skambino Mozarto fortepijoninį koncertą, KV 488, su E. van Remoortelio diriguojamu Nacionaliniu simfoniniu orkestru. E. Rodrigues yra pelniusi specialų žiuri prizą tarptautiniame V. Cliburno pianistų konkurse ir atkreipė dėmesį brandžia Beethoveno Ketvirtojo fortepijoninio koncerto interpretacija Karalienės Elžbietos konkurse Belgijoje.

Pianistė koncertavo Amsterdame, Antverpene, Briuselyje, Hagoje, Lisabonoje, Maskvoje, Niujorke, Niurnberge, Roterdame, Sankt Peterburge, Ciuriche. Daugiau kaip 25 šalyse surengusi pasirodymų bei sukaupusi per 60-ies fortepijoninių koncertų repertuarą atlikėja reiškiasi ir kaip kompozitorė, neretai skambina savo kadencijas fortepijoniniams koncertams. E. Rodrigues pasirodo ir kaip dirigentė (dirigavimo ji mokėsi iš garsių batutos meistrų H. Slegerso, A. Dmitrijevo, A. Kantorovo, D. Lisso, J. Domarko) bei entuziastinga koncertų rengėja. E. Rodrigues inicijavo muzikos festivalį „Música Romântica“ Šveicarijoje, į kurį kviečiamas ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Ne pirmą kartą su LNSO muzikuosianti pianistė šiame koncerte Vilniuje paskambins Camille’o Saint-Saënso bene populiariausią fortepijoninę kompoziciją – Antrąjį koncertą, sukurtą 1868 m. pavasarį visai netikėtai ir vos per tris savaites. Po šio kūrinio premjeros Vienoje, čia jį išgirdęs Franzas Lisztas aplinkiniams garsiai reiškė susižavėjimą. Neatsitiktinai, tad Antrasis koncertas tebėra populiariausias ir dažniausiai atliekamas koncertų salėse bei įrašinėjamas Saint-Saënso fortepijoninis opusas.

74-ojo Filharmonijos koncertų sezono pabaigos koncertas su maestro Juozo Domarko diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir soliste pianiste Eliane Rodrigues vyks gegužės 9 d., šeštadienį Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.