Antrąjį gegužės savaitgalį, gegužės 8–10 d., jau devintą kartą organizuojamos Europos operos dienos. Šį sykį daugiau nei 100 operos teatrų 24 šalyse pakvies pasidžiaugti naujųjų technologijų teikiamomis galimybėmis operai. Europos operos dienas inicijuoja tarptautinė organizacija „Opera Europa“, kurios narys yra ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Tad LNOBT gegužės 9 ir 10 d., kaip ir daugelis Senojo žemyno teatrų, kvies į nemokamus renginius – ekskursijas, susitikimus, koncertus; teatro fojė bus surengta instaliacija ir net pristatyta teatro kvapų kolekcija!

Gegužės 9 d., vėlyvą šeštadienio rytą, 11 val., LNOBT kviečia „Kavos su Kipru“. Tai jau tradiciniu tapęs susitikimas su solistais ir teatro menininkais pievelėje prie Kipro Petrausko paminklo gurkšnojant kavą.  13 val. vyks Teatro kvapo, sukurto „Kvapų namų“ laboratorijoje, pristatymas – parodos atidarymas LNOBT Raudonojoje fojė, o 14 val. – šventinis koncertas Kamerinėje salėje. Dalyvaus LNOBT operos stažuotojų programos diplomantai – solistai Karolina Glinskaitė, Aistė Miknytė, Šarūnas Šapalas ir Rokas Šveisteris, taip pat modernaus ir klasikinio šokio kolektyvas „Polėkis“ bei LNOBT Vaikų operos studijos mažieji dainininkai.

Gegužės 10 d., sekmadienį, 13 ir 15 val. rengiamos ekskursijos po teatro užkulisius (būtina išankstinė registracija).

Švenčiant Europos operos dienas LNOBT „Facebook“ paskyroje bus pristatyti filmukai apie teatro tarnybas – siuvyklą, dekoracijų dirbtuves, scenos mechanizmus bei... teatro kvapą.

Šių metų Europos operos dienų šūkis – „Būk prisijungęs“ („Alive and Online“), jį pasiūlė „Opera Europa“ organizacija. Jos pranešime spaudai rašoma: „Žinoma, opera turėtų būti patiriama „gyvai“ – emocijos, patiriamos teatre stebint spektaklį, neprilygstamos. Tačiau populiarėjant operų atlikimams netradicinėse erdvėse, tampa akivaizdu, kad neįprasta aplinka gali dar labiau praplėsti įspūdžių spektrą.“

Žiūrovams visada smagu susipažinti su pastatu, kuriame rodomas spektaklis, žvilgtelėti į jo konstrukcijas: nuo įėjimo iki scenos, nuo salės iki dirbtuvių. Tai būdas susipažinti su sudėtinga operos žanro sandara iš įvairių, kartais ir netikėtų, pusių. Dar geriau, kai žiūrovai aiškiai suvokia už kiekvienos detalės slypintį grožį – ar kalbėtume apie instrumentų skambesį, choristų balsų darną, ar apie kūrybinės spektaklio grupės diskusijas.

Vis dėlto šiandienos publika vis daugiau laiko praleidžia skaitmeninėje erdvėje, kuri atveria duris į turtingą ir įvairialypį kultūros pasaulį. Todėl šių metų Europos operos dienos bus švenčiamos tuo metu, kai startuos „Opera Europa“ skaitmeninė platforma, kurios atsiradimą parėmė Europos komisijos programa „Kūrybingoji Europa“. Tai bendras „Opera Europa“, kultūros kanalo „ARTE“ ir penkiolikos Europos teatrų projektas. Platformos veikimo pradžia suderinta su „Opera Europa“ konferencija Madride gegužės 6-8 d.

Gegužės 8-osios vakarą Madrido gyventojams mėgaujantis iš Karališkojo teatro tiesiogiai transliuojama „Traviata“ didžiuosiuose miesto ekranuose, spektaklis bus transliuojamas ir per skaitmeninę platformą viso pasaulio žiūrovams. Skaitmeninėje erdvėje spektaklis bus saugomas ir prieinamas dar šešis mėnesius. Platformoje bus talpinama ir išsami papildoma informacija apie spektaklius, atkeliavusi iš daugybės Europos operos teatrų.

LNOBT inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.