Dailininkas Stasys Ušinskas 1936 m. gegužės 6 d.  Kaune įkūrė Marionečių teatrą - ši data laikoma profesionalaus Lietuvos lėlių teatro įkūrimo diena ir kasmet švenčiama kaip profesinė lėlininkų šventė. Šiemet lėlių teatro gimtadienio šventė bus minima Pakruojyje – S. Ušinsko tėviškėje.

2013 m. profesinės lėlininkų dienos minėjimą Pakruojyje inicijavo Vilniaus teatras „Lėlė“. Tarp Lietuvos nacionalinio UNIMA centro ir Pakruojo miesto savivaldybės buvo pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo sutartis, abi pusės įsipareigojo kasmet kartu rengti profesionalaus lėlių teatro gimtadienio šventę. 2014 metais Lietuvos UNIMA centrui atstovavo Klaipėdos lėlių teatras.

Šiemet Lietuvos UNIMA centrui atstovaus „Stalo teatras“ iš Vilniaus. Gegužės 6 d. 11 val. Pakruojo kultūros centre „Stalo teatras“ vaidins 2014 m. „Auksiniu scenos kryžiumi“ įvertintą spektaklį šeimai „Tarmių stalas“ („Apie ožką, karalių, Bezduką ir griūvantį dangų“). Režisierė ir scenografė – Saulė Degutytė, kompozitorė – Snieguolė Dikčiūtė. Spektaklyje „Tarmių stalas“ aktoriai Saulius Čėpla, Saulė Degutytė, Kristina Mauruševičiūtė ir Edita Zizaitė keturiomis tarmėmis seka pasakas su muzikiniais intarpais ir animuoja senus lietuviško kaimo buities daiktus bei liaudies menininko Vlado Šiekštelės (1892–1978) drožinius.

Teatrologas Vilmantas Juškėnas apie „Tarmių stalą“ rašė: „Spektaklio kūrėjai, pasitelkę kaimo buities daiktus ir originalius liaudies menininko drožinius, scenoje sukūrė nuotaikingą skirtingų pasakų kompoziciją su edukacinės misijos – priminti tarmių skambesį ir žodžių reikšmes – užtaisu.“

Po spektaklio Pakruojo kultūros centre Saulė Degutytė ves edukacinį užsiėmimą mokytojams, kurio metu supažindins su daiktų teatru ir jo teikiama nauda vaikų meniniam ugdymui. O aktoriai Saulius Čėpla, Kristina Mauruševičiūtė ir Edita Zizaitė su vaikais pieš senelius ir močiutes bei visus, kurie jiems seka pasakas. Po dirbtuvių – piešinių paroda.

Lietuvos nacionalinio UNIMA centro inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.