Vienas didžiausių Lietuvoje šiuolaikinio šokio festivalių „Naujasis Baltijos šokis‘15“ gegužės 9 d. savo svečius ir sostinės publiką pakvies į premjerą – gatvės ir šiuolaikinio šokio spektaklį „Šventasis pavasaris“, įkvėptą kompozitoriaus Igorio Stravinskio kūrybos. Tai bene pirmoji urbanistinė visame pasaulyje gerai žinomo klasikinio kūrinio interpretacija, kurią ruošia jauni choreografai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė, geriau žinomi kaip kūrybinis „Low Air“ tandemas.

Praėjus daugiau nei šimtmečiui, šiuolaikiniai kūrėjai siekia prikelti visame pasaulyje žinomą baleto spektaklį ir atlikti jį pasitelkus profesionalią gatvės ir šiuolaikinio šokio choreografiją, specialiai šiam projektui sukurtą muzikos aranžuotę bei naujausias technines garso ir vaizdo transliavimo galimybes. Nors Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, „Šventojo pavasario“ versijų buvo sukurta gana daug, tačiau tai yra pirmoji urbanistinė kūrinio interpretacija.

„Šiuo metu bandome įsigilinti į pačią būsimos spektaklio idėją. Analizuojame, I. Stravinskio gyvenimo ir kūrybos kelią. Viso naujojo spektaklio pagrindas bus gyva muzika, fortepijonas aštuoniomis rankomis (keturios pianistės scenoje gros dviem fortepijonais) bei specialiai sukurta elektroninės muzikos aranžuotė (kompozitorė Lukrecija Pektutė- Dailidienė). Jungsime gatvės ir šiuolaikinį šokį, choreografiją atliks šešių nuostabių šokėjų komanda. Komanda –  kokios mes visada norėjome ir įsivaizdavome,“ – premjeros užkulisius atveria vienas idėjos autorių ir atlikėjų Laurynas Žakevičius.

Spektaklio kūrėjai analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. I. Stravinskio kūrinio partitūroje panaudota daugybė lietuvių liaudies melodijų. Vienas iš pagrindinių spektaklio tikslų – išryškinti tamprų I. Stravinskio muzikinio teksto ryšį su Lietuvių liaudies muzika, atnaujinti ir aktualizuoti kūrinį šių dienų žiūrovui.

Kartu su populiariais urbanistinės kultūros atstovais L. Žakevičiumi ir Airida Gudaite scenoje vienas žymiausių šiuolaikinio šokio šokėjų Mantas Stabačinskas, Auksinio scenos kryžiaus nominantė, aktorė ir šokėja Agnė Ramanauskaitė, šokėja Brigida Gruodytė bei Lauryno mokinys – jaunas šokėjas Lukas Karvelis.

Šiuolaikinio ir gatvės šokio spektaklio „Šventasis pavasaris“ premjera festivalyje „Naujasis Baltijos šokis‘15“ – gegužės 9 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre.

Choreografai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė, režisierius konsultantas Vidas Bareikis. Atlikėjai: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas, Brigida Gruodytė ir Lukas Karvelis. Fortepijoninis ansamblis: Ina-Marija Ubaitė, Aušra Vaitkutė, Roberta Mikučionytė ir Lukrecija Petkutė- Dailidienė. Scenografė Šarūnė Pečiukonytė, kompozitorė, aranžuotės autorė Lukrecija Pektutė- Dailidienė, garso režisierius Tadas Dailyda, kostiumų dailininkė Dovilė Gudaitė, šviesų dailininkas Vilius Vilutis

„Naujojo Baltijos šokio“ inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.