Ševčenkos loftų kvartalo menų inkubatoriuje – Galerijoje555 –  atidaryta didžiausia per dvidešimties kūrybos metų laikotarpį tapytojo Svajūno Armono paroda „Tapyba be rėmų“. Joje – 90 įvairaus formato ir žanro darbų, kurie užima įspūdingą plotą – 200 kv.m. Figūrinės kompozicijos, natiurmortai, peizažai, portretai – viskas tarsi vienas didelis eksperimentas, kurio tikslas – ieškoti naujų formų bei stilistikos išraiškų.

S. Armono kūrybinius ieškojimus puikiai apibūdina jo mokytojas Aloyzas Stasiulevičius: „Savo kūryboje jis remiasi gamtos įspūdžiais, natūros studijomis ir kartu laisvai improvizuoja istorijos, pasaulinės dailės palikimo, mitologijos temomis. Jo paveiksluose svarbus naratyvas, siužetas, tačiau pirmiausia tapytojui aktualios specifinės tapybos kalbos problemos – spalvos kultūra, kompozicijos meistrystė, elegantiškas piešinys...“

M3-angelas keltininkas  2015 dr al

S. Armono "Angelas keltininkas"

Dailininkas, atidarydamas tapybos parodą, pabrėžė, jog ši paroda jam, kaip kūrėjui, labai reikšminga. „Pasirengti jai užtruko nemažai laiko: pastaruosius kelis mėnesius iki parodos atidarymo ne tik kūriau, bet ir galvojau apie jų pateikimą visuomenei. Eksponuojami darbai yra ne tik pastarojo kūrybos laikotarpio – čia pristatau ir senesnius dar nerodytus darbus. Įdomu tai, kad ši paroda Ševčenkos loftų kvartale sutampa su dar vienu man svarbiu įvykiu – dešimt darbų šiuo metu eksponuojama Pekine“, – džiaugiasi S. Armonas.

Naujosios Galerijos555 įkūrėja Violeta Moščinskienė džiaugėsi jau atrąja menų inkubatoriuje surengta paroda. „Tokio meistriškumo autoriaus tapybos paroda mūsų erdvėje mums didelė garbė. Ji iškelia aukštas kūrybos karteles ir kitiems kūrėjams. Parodą bus galima apžiūrėti iki gegužės 15 d.”, – prie menų inkubatoriaus veiklos prisijungti kvietė V. Moščinskienė.

Dailininko S. Armono kūryba buvo eksponuota muziejuose ir galerijose Atėnuose, Tokijuje, Paryžiuje, Berlyne, Ankaroje, Maskvoje, Peterburge, Kijeve. Jo kūriniai saugomi Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje, eksponuojami visuomeniniuose interjeruose – Lietuvos Respublikos vyriausybės rūmuose, Vilniaus savivaldybėje, taip pat bankuose, viešbučiuose, įvairiose įstaigose, privačių kolekcininkų rinkiniuose Lietuvoje ir pasaulyje. Šiuo metu Svajūno Armono dešimties tapybos darbų paroda eksponuojama Pekine.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.