Balandžio 15 d. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje koncertuos Vokietijos jaunimo simfoninis orkestras. Vokietijos jaunimas sveikins Lietuvą, koncertu bus paminėtas Vokietijos susivienijimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metis. Globojamas Goethe’s instituto, orkestras Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengė koncertų turą, skirtą „dainuojančiomis revoliucijomis“ šiose Baltijos šalyse iškovotai laisvei ir grįžimui į Europos šeimą, kurioje prieš 25 metus įsitvirtino ir susivienijusi Vokietija.

Sunku įsivaizduoti Vokietijos muzikinį gyvenimą be Nacionalinio jaunimo simfoninio orkestro (Bundesjugendorchester), kuris nuo pat įkūrimo 1969 metais tapo vienu iš labiausiai žinomų jaunimo orkestrų pasaulyje. Jo koncertinės kelionės driekiasi nuo Europos iki Pietų Afrikos Respublikos (pasirodė 2010 m. per pasaulio futbolo čempionatą), nuo Pietų Amerikos šalių iki Kinijos. Tai tikri kultūros ambasadoriai, puoselėjantys bendros Europos istorijos ir vienybės idealus, skleidžiantys klasikinės muzikos meną įvairiuose pasaulio žemynuose. Orkestre, gyvuojančiame Vokietijos muzikos tarybos projekto pagrindu, groja talentingi 14–19 metų jaunuoliai iš visos šalies, intensyviam darbui susirinkdami tris kartus per metus. Daugelis anksčiau dalyvavusiųjų šiame kolektyve dabar yra įvairių prestižinių orkestrų muzikantai, sėkmingai pasirodo kaip solistai.

Tai patvirtina ir programos Vilniuje solistas – jaunas smuikininkas Tobiasas Feldmannas, nuo 2005 m. griežiantis Vokietijos jaunimo simfoniniame orkestre, keletą metų buvęs koncertmeisteris. Smuikininkas yra daugelio tarptautinių konkursų bei specialiųjų prizų laimėtojas, pelnęs ir prestižinį Marie-Luise’s Imbusch fondo specialų prizą. Jis groja su žinomais įvairių šalių orkestrais, kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys koncertuoja festivaliuose, Goethe’s instituto remiamas gastroliavo Tailande, Vietname, Tunise. Laimėjęs XXI Vokietijos muzikos instrumentų fondo konkursą, T. Feldmannas griežia 1703 m. Antonio Stradivari padirbtu smuiku, priklausančiu Vokietijos valstybei.

Programą Vilniuje diriguos prityręs maestro Karlas-Heinzas Steffensas, dirbantis su įvairiais Vokietijos, Prancūzijos radijo, Birmingemo filharmonijos, Helsinkio, Nyderlandų, Londono, Tokijo ir kt. orkestrais, dirigavęs operų pastatymus Berlyno, Maskvos, Milano „La Scala“ teatruose.

Šventiniame renginyje „Vokietijos jaunimo simfoninis orkestras sveikina Lietuvą“ orkestras su smuikininku T. Feldmanu grieš retai Lietuvos scenose atliekamą Bélos Bartóko Koncertą smuikui ir orkestrui, kurtą įtemptais 1937 metais, kai už antifašistinę poziciją kompozitorius pateko į nemalonę prieškario Vengrijoje; taip pat skambės fenomenaliai germaniškajai muzikinei kultūrai priklausantys pasaulinio lobyno perlai – fragmentas iš moderniosios Richardo Strausso operos „Salomėja“ bei legendomis apipinta Franzo Schuberto „Nebaigtoji“ simfonija.

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.