Netikėtos muzikinės sankirtos šį šeštadienį laukia Filharmonijos simfoninės muzikos koncerto klausytojų. Lietuvos publika galės susipažinti su viena ryškiausių Ukrainos smuikininkių Bohdana Pivnenko. Ryškiu vakaro akcentu taps Ukrainos kompozitoriaus Valentino Silvestrovo muzika. Programoje skambės dvi šiuolaikiškos sakralinės tematikos chorinės kompozicijos, kurių autorius – reklaminės muzikos takeliais plačiai garsėjantis kompozitorius Karlas Jenkinsas.

Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Dainiaus Pavilionio koncertuosianti Bohdana Pivnenko yra viena ryškiausių Ukrainos jaunosios kartos smuikininkų. Ji studijavo Ukrainos nacionalinėje P. Čaikovskio muzikos akademijoje (prof. B. Kotorovičiaus ir prof. I. Pylatiuko kl.), pelnė apdovanojimų įvairiuose konkursuose. Smuikininkė yra Nacionalinės menų programos „Naujieji Ukrainos vardai“ laureatė, jai suteiktas Ukrainos nacionalinės artistės vardas. 2000–2004 m. B. Pivnenko buvo kamerinio orkestro „Kijevo solistai“ koncertmeisterė, nuo 2001 m. yra nacionalinio ansamblio „Kyiv Kamerata“ narė. Smuikininkė Tarptautiniame jaunimo ir muzikos festivalyje Vienoje pelnė Grand Prix, jos rečitaliai vyko Ispanijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Gruzijoje, Olandijoje. Kaip solistė griežė su svarbiausiais savo šalies simfoniniais, kameriniais orkestrais. Nuo 2000 m. B. Pivnenko dėsto Ukrainos nacionalinėje P. Čaikovskio muzikos akademijoje.

Koncerte Vilniuje smuikininkė pagrieš garsųjį Henri Vieuxtemps’o Koncertą smuikui Nr. 5. Muzikinį tiltą su Ukraina šį vakarą ties ir šios šalies solistės viešnagė, ir koncerto programoje dar skambėsianti tarptautinį pripažinimą pelniusio Ukrainos kompozitoriaus Valentino Silvestrovo (g. 1937) muzika. Stanislovo Urbono kvietimu Lietuvoje jis viešėjo ir autorinį savo muzikos vakarą surengė 2013 m. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje. Ypač dvasinga ir filosofiška Silvestrovo kūryba yra tarsi nūdienos Ukrainos atspindys, skambesių harmonijomis ji sietina ir su Johanno Sebastiano Bacho garsų pasauliu, ir su estų šiuolaikinės muzikos kūrėjo Arvo Pärto kompozicijomis, o kūrybinis braižas apskritai sietinas su vakarietiškojo postmodernizmo kryptimi, įžvelgiamos paralelės su klasicizmo, fin-de-siecle laikotarpių muzika, dažnai pabrėžiamas giminingumas Gustavo Mahlerio garsų pasauliui. Pats kompozitorius yra pasakęs: „Aš nesukuriu nieko nauja. Mano muzika – tai tik aidas to, kas jau egzistuoja.“ Šį vakarą bus atlikta lietuviška 2002 m. sukurtos kompozicijos „Tylioji muzika“ (Silent Music) styginių orkestrui premjera.

Tradiciniame Filharmonijos šeštadienio simfoninės muzikos vakare šįkart ne visai tradiciškai suskambės ir chorinė muzika. Šią programos dalį inicijavo Valstybinis choras „Vilnius“, ėmęsis Lietuvoje mažiau žinomo 1944 m. Velse gimusio šiuolaikinio kompozitoriaus Karlo Jenkinso muzikos. Išgirsime šio kūrėjo „Te Deum“ mišriam chorui ir orkestrui bei su soliste Asta Krikščiūnaite parengto „Gloria“ solistei, mišriam chorui ir orkestrui.

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, solisčių Bohdanos Pivnenko (smuikas, Ukraina) ir Astos Krikščiūnaitės (sopranas), Valstybinio choro „Vilnius“ ir dirigento Dainiaus Pavilionio koncertas vyks kovo 28 d., šeštadienį, Filharmonijos Didžiojoje salėje.

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.