Pasaulinė teatrų vaikams ir jaunimui diena - kovo 20  - kalendoriuje atsirado tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASSITEJ iniciatyva O tai reiškia, kad tądien teatruose karaliauja spektakliai skirti jaunajam žiūrovui. Švęsdami Pasaulinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną Lietuvos ASITEŽO nariai kviečia į svečius mažuosius žiūrovus, skirdami jiems specialius spektaklius ir teatro renginius.

Tarptautinė asociacija ASSITEJ įsikūrusi net 80 pasaulio šalių ir gyvuoja jau 50 metų, o 2001 m. ir Lietuva tapo visateisiu šio tarptautinio tinklo nariu, kuris šiandien mūsų šalyje vienija 23 teatro institucijas ir nepriklausomas trupes. „Reikia siekti, kad vaikai ir jaunimas taptų prioritetine sritimi, ypatingai žmonėms tvarkantiems mūsų valstybę ir atsakingiems už kultūrą. Reikia suvokti, kad jeigu mes neinvestuosime į vaikus dabar, jie užaugs nepažinę teatro, kuris be jokios abejonės galėtų tapti erdve jiems atrasti save.“, - teigia Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS prezidentė Violeta Podolskaitė.

Vilniaus Keistuolių teatras, su kurio kūryba užaugo ne viena vaikų karta ir kuris nuolat stengiasi nutiesti žiūrovui spalvingą kelią iš vaikystės į keistą suaugusiųjų pasaulį, šia proga skiria du savaitgalio spektaklius. Kovo 21 d., šeštadienį, muzikinį spektaklį „Mamulė Mū“ (rež. Agnė Sunklodaitė) pagal švedų rašytojų J. ir T. Wieslanderių ypatingo dėmesio visame pasaulyje sulaukusias knygeles apie Mamulės Mū nuotykius. Pastatyme scenoje groja gyva instrumentinė grupė. Kaip ir daugelyje Keistuolių teatro spektaklių, muzika – vienas iš kelių į vaiko širdį. Sekmadienį, kovo 22 d. bus rodomas muzikinis spektaklis „Atsargiai - Žiurkius!“ (rež. Agnė Sunklodaitė) Maxo Velthuijso knygos „Varlius ir Nepažįstamasis“ motyvais apie kartais ne visuomet teisingą mūsų pirmąjį įspūdį ir išankstines nuostatas. Abu šie spektakliai vaikams yra rodomi Keistuolių teatre šį sezoną paskutinį kartą.

Valstybinis jaunimo teatras abi teatro scenas atiduoda į jaunųjų aktorių rankas. Vyresnių klasių moksleiviai kovo 20 d. 15 val. kviečiami pasižiūrėti Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos vaikų ir jaunimo dramos studijos spektaklį „Vaidyba” (rež. Jonas Daraškevičius). O 18 val. Didžiojoje teatro scenoje Telšių vaikų ir jaunimo teatro studijos SAVI spektaklį žaismingu pavadinimu „Muotinuoms, ciuociems, babūniems ir mergelkuoms“ (rež. Laimutė Pocevičienė), skirtą teatro bei tarmių metams paminėti. Todėl tikriausiai nenustebsite scenoje išvydę iki sielos gelmių tikrus telšiškius: kino ir teatro aktorę Nijolę Narmontaitę ar išgirdę kompozitoriaus Andriaus Kulikausko muziką.

Kovo 20 d. švęsti skatina ir nepriklausoma aktorių trupė „Teatriukas“, kuri 10 val. surinks visus į teatro muzikinius, kūrybiško bendradarbiavimo užsiėmimus šeimoms ir kūdikiams „VINTAGE VOICES“ su Cliodhna Noonan („Acting up!“, Airija), o 11 val. į darželiams ir mokykloms organizuojamą teatro ekskursiją.

Kiti Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS nariai nestokos šventinės nuotaikos ir kvies į Šiaulių rajoną, Naisius, kur kovo 17-20 dienomis vyks pirmasis profesionalių teatrų vaikams ir jaunimui festivalis „Teatras pas mus ir mes jame“. Festivalio programoje nemokamai bus galima išvysti šiuos spektaklius: teatro laboratorijos Atviras ratas spektaklį vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“, Naisių vasaros teatro spektaklį „Troliai mumiai ir burtininko skrybėlė“, Klaipėdos jaunimo teatro spektaklius „Batai“ ir „Knygų personažai atgyja“, Teatriuko - „Pasakos telefonu“, Klaipėdos lėlės teatro - „Stebuklingas pelenės laikas“, Vaivorykštės teatro – „Senelio pasakaitės“, Cezario grupės - „Lai lai lai“ bei Stalo teatro spektaklį „Tarmių stalas“.

Vilniuje, Menų spaustuvėje kovo 22 d. 12 ir 15 val. Stalo teatras taip pat pristatys romantišką aktoriaus Jurgio Damaševičiaus monospektaklį „Stebuklingas sodas“, pagal Selmos Lagerliof kūrinį, įvertintą Nobelio literatūros premija.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.