Filharmonijos scenoje Vilniuje šį šeštadienį skambės simfoninės muzikos ir dainų programa „Meilės dainos iš šiaurės ir pietų“. Joje susipins šiaurietiškai fantastiški Edvardo Griego dainų ir „Norvegiškų šokių“ garsovaizdžiai ir Ragnaro Søderlindo meilės duetas iš operos „Olavas Trygvasonas“ bei temperamentingais ritmais trykštantis ir pietietiška kaitra alsuojantis prancūzų romantiko Georges’o Bizet siuitos „Arlietė“ bei operų „Karmen“ ir „Perlų žvejai“ ištraukų skambesys.

„Meilės dainas iš šiaurės ir pietų“ atliks maestro Roberto Šerveniko diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas) ir svečiai – Norvegijos nacionalinės operos solistai Ingebjørg Kosmo ir Trondas Halsteinas Moe, pelnę platų pripažinimą įvairiose Europos operos teatrų scenose.

Ingebjørg Kosmo platų repertuarą sudaro arijos nuo ugningosios Karmen iki subtiliosios Suzuki, nuo dainų vaikams iki pasirodymų su Berlyno filharmonijos kolektyvu. Nuo 1997 m. I. Kosmo yra Norvegijos nacionalinės operos solistė. Čia dainininkė parengė gausybę vaidmenų. Norvegų dainininkė surengė koncertinių pasirodymų prestižinėse scenose ir festivaliuose, su Berlyno filharmonijos simfoniniu orkestru dainavo Zalcburgo festivalyje, su Bergeno simfoniniu orkestru įrašė „Pero Giunto“ kompaktinę plokštelę (Anitros partija), su Stavangerio simfoniniu orkestru atliko G. Tveitto kompoziciją mecosopranui ir orkestrui „Vėžlys“. 2013 m. pasirodė kompaktinė plokštelė su dainomis vaikams „Mamma synger – Sanger som går i arv“, 2014 m. išleista solo įrašų plokštelė.

Trondas Halsteinas Moe nuo 1987 m., kai nugalėjo prestižiniame Vienos Belvederio konkurse, yra vienas ryškiausių Norvegijos operos baritonų ir koncertuojančių solistų. Nuo 1988 m. kaip pagrindinis Norvegijos nacionalinės operos baritonas parengė daugiau kaip 75 vaidmenis. Taip pat operos vaidmenų parengė įvairiuose Vokietijos (Štutgarto, Eseno, Hanoverio) operos teatruose, „Santiago di Compostella“ ir Madrido „Auditorio Nacional de Música“ Ispanijoje, „Teatro de la Maestranza“ Sevilijoje, Prahos valstybinėje operoje, Malmės teatre Švedijoje, dalyvavo L. van Beethoveno operos „Fidelijas“ pastatyme Robeno saloje Pietų Afrikos Respublikoje. Kaip koncertuojantis solistas T. H. Moe pasirodymų surengė įvairiose Europos šalyse, Kinijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, JAV; jo pasirodymus transliavo įvairios radijos ir televizijos stotys. Dainininko garso įrašų kolekcijoje – su Bergeno filharmonijos kolektyvu įrašytos norvegų operos (H. Borgstrømo „Thora paa Rimol“, E. Hovlando „Fange og fri“, R. Söderlindo „Olavas Tryggvasonas“), I. Kleive’s ir S. Islandsmoeno Requiem, E. Griego „Keturių psalmių“ kompaktinės plokštelės.

Koncerte Vilniuje skambės šių dainininkų atliekamos E. Griego dainos „Pavasaris“ (Våren) ir „Prie Rondų“ (Ved Rondane) iš 12 dainų ciklo, op. 33 (Aasmundo Olavssono Vinje’s eilės), „Gulbė“ (En Svane) iš 6 dainų ciklo, op. 25 (Henriko Ibseno eilės), „Myliu tave“ (Jeg elsker Dig!) iš 4 dainų ciklo „Širdies melodijos“ (Hjertets Melodier), op. 5 (Hanso Christiano Anderseno eilės) bei R. Søderlindo (g. 1945) Meilės duetas iš operos „Olavas Trygvasonas“ (Olav Tryggvason). Antroje koncerto dalyje svečiai iš Norvegijos dainuos G. Bizet Zurgos ariją iš operos „Perlų žvejai“ (Les pêcheurs de perles) bei ištraukas iš operos „Karmen“.

Roberto Šerveniko diriguojamas simfoninės muzikos koncertas su Norvegijos nacionalinės operos solistais Ingebjørg Kosmo ir Trondu Halsteinu Moe vyks vasario 28 d., šeštadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje.

Nuotraukoje: operos solistė Ingebjørg Kosmo  (LNF nuotr.)

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.