Lapkričio 22 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje pasirodys Berlyno simfoninio orkestro (Berliner Symphoniker) vyr. dirigentas Lioras Shambadalas. Maestro diriguos vienam geriausių mūsų šalies klasikinės muzikos kolektyvų – Lietuvos kameriniam orkestrui.

Lioras Shambadalas yra vienas aktyviausiai šiuo metu koncertuojančių muzikų, dirigavęs daugiau kaip 70-čiai įvairių pasaulio orkestrų! Jo gastrolių keliai driekiasi nuo Vokietijos iki Vietnamo, nuo Meksikos iki Kazachstano. Altą, tromboną, kompoziciją ir dirigavimą Tel Avive studijavęs L. Shambadalas yra vadovavęs ne vienam orkestrui, pastatė daugiau kaip 40 operų, įkūrė ansamblį „Musica Nova“, dėsto įvairiuose meistriškumo kursuose. Šį vakarą maestro diriguos Lietuvos kameriniam orkestrui ir solistui iš Vokietijos Mathisui Kasparui Stierui.

Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergejus Krylovas) nekantriai laukia šio susitikimo, žadančio ne tik įdomų darbą repeticijų metu su paties maestro L. Shambadalo pasiūlytais kūriniais, bet ir tiesiančio tiltus į ateities kūrybinius darbus.

Pasak orkestro direktoriaus Egidijaus Mikšio, rengiantis šiam koncertui L. Shambadalas pasiūlė labai įdomią programą, kuri turėtų turėti labai didelį atgarsį. „Dirigento idėja – įrašyti kompaktinę plokštelę „Nebaigtas Mozartas“, – sako Lietuvos kamerinio orkestro direktorius Egidijus Mikšys. Pasak L. Shambadalo, yra daug nebaigtų Mozarto kūrinių. „Tas visas atkarpas dirigentas norėtų sudėti į atskirą kompaktinę plokštelę ir atsirastų naujas dalykas, niekada negirdėtas pasaulyje“, – sako E. Mikšys.

Dar viena intriguojanti mūsų šalies muzikų ir publikos susitikimo su Lioru Shambadalu detalė – Shambadalų giminės šaknys yra susiję su Lietuva ir Vilnium, kaip Šiaurės Jeruzale. Lioro Shambadalo tėvas yra kilęs iš Vilniaus!
L. Shambadalo ir LKO koncerte Vilniuje skambės Samuelio Barberio, Edwardo Elgaro, Richardo Wagnerio, Wolfgango Amadeaus Mozarto orkestriniai kūriniai bei Johanno Nepomuko Hummelio Koncertas fagotui ir orkestrui F-dur – vienas gražiausių fagoto repertuaro kūrinių.

Solo fagotu pirmą kartą Lietuvoje gros jaunas ir nepaprastai talentingas fagotistas Mathisas Kasparas Stieras. Miunchene gimęs M. K. Stieras groti pradėjo devynerių metų, o trylikos buvo priimtas į aukštąją muzikos mokyklą. Jau būdamas ne vieno konkurso laureatas, šiais metais M. K. Stieras laimėjo III vietą festivalio „Prahos pavasaris“ konkurse, tapo „IDRS Gillet-Fox Competition“ finalininku.

Nuotraukoje: dirigentas Lioras Shambadalas (LNF nuotr.)

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.