74-ąjį Lietuvos nacionalinės filharmonijos sezoną šį šeštadienį, rugsėjo 27 d., atveria Lietuvos kamerinis orkestras (LKO), jo meno vadovas, dirigentas ir smuikininkas Sergejus Krylovas ir pianistė Mūza Rubackytė. Sezoną orkestras pradeda optimizmo kupina gaida, nusiteikęs aktyviai koncertinei veiklai ir Lietuvoje, ir užsienyje.

LKO vis plačiau veriasi tarptautinės muzikos arenos vartai. Visai neseniai orkestras viešėjo 50-ajame Siono festivalyje Šveicarijoje. Šios gastrolės itin svabios, nes liudija LKO prestižą ir publikos įvertinimą, į festivalį Sione orkestras buvo pakviestas antrus metus iš eilės. Perspektyvių kveitimų orkestras turi jau ne vieną. Sustiprėjus partnerystei su verslo atstovais LKO atsivėrė platesnės tarptautinės veiklos galimybės, laukia ilgalaikiai projektai su žymiausiomis pasaulyje įrašų kompanijomis ir atlikėjais. Pasak orkestro meno vadovo Sergejaus Krylovo, ir jis, ir pats orkestras nuolat rūpinasi partneriškais ryšiais užsienyje. Tiesa, ekonominė krizė kiek pristabdė orkestro užmačias, teko atsisakyti daugelio gastrolių, bet dabar padėtis taisosi ir naują sezoną laukiama atsakingų tarptautinių projektų. Kryptingos Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir partnerių pastangos vėl daro LKO matomą pasaulyje. Dar šiemet, lapkričio mėnesį orkestro laukia gastrolės Italijoje – numatyti koncertai Venecijos žemyninėje dalyje Mestre , Neapolyje, Romos „Teatro Olympico“. 2015 m. pavasarį ketinama koncertuoti Lenkijoje bei Prancūzijoje.

LKO rūpi išlaikyti aukštai iškeltą koncertų kokybės kartelę pasirodant ir savo šalies publikai. LKO direktorius Egidijus Mikšys džiaugiasi 2014–2015 m. orkestro planais ir ypač akcentuoja sezono pradžios šventinę programą, kur šalia Johanno Nepomuko Hummelio Koncerto fortepijonui, smuikui ir orkestrui skambės Ludwigas van Beethovenas – šio kompozitoriaus simfonijų ėmęsis maestro S. Krylovas šįkart diriguos Simfoniją Nr. 2 (jau diriguotos Nr. 3, 4 ir 7). Iš tolesnių LKO koncertų E. Mikšys išskiria spalio 18 d. programą su pianistu François-Xavieru Poizat, spalio 28 d. pasirodymą festivalyje „Gaida“ su solistais Aisha Syed (smuikas), Eneaszu Kubitu (akordeonas) ir dirigente Adrija Čepaite, lapkričio 22 d. įspūdingą programą su Berlyno simfoninio orkestro dirigentu, įdomių ir netradicinių interpretacijų meistru Lioru Shambadalu ir gruodžio 3 d. koncertą su solistais smuikininkais Pavelu Vernikovu (Siono festivalio meno vadovu) bei Svetlana Makarova. Vėliau laukia įtemptas, bet teigiamų potyrių kupinas Kalėdų ir Naujamečių koncertų ciklas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje. „Džiaugiamės, galėdami pristatyti įdomias programas su ryškiais solistais ir dirigentais, plėtoti orkestro veiklą Lietuvoje ir užsienyje. Už tai orkestras dėkingas ir meno vadovui Sergejui Krylovui, ir orkestro veiklą jau kelis metus ištikimai palaikančiam mecenatui Virginijui Striogai“ – sako E. Mikšys.

LKO su Lietuvos publikos itin vertinamu smuikininku ir orkestro meno vadovu S. Krylovu šį pusmetį koncertuos kelis kartus – Kalėdų muzikos savitę, Naujametį vakarą ir šį šeštadienį, sezono pradžios šventėje, kuriai su pianiste Mūza Rubackyte parengė staigmeną – J. N. Hummelio Koncertą smuikui, fortepijonui ir orkestrui G-dur. „Hummelis buvo vunderkindas, Mozarto mokinys, Beethoveno draugas, o tam tikra prasme ir varžovas. Savo kūryba Vienos klasikus jis susiejo su romantikais – Schumannu, Mendelssohnu, Chopinu. Mūsų atliekamas Koncertas G-dur pasižymi šviesa, optimizmu, humoru. Retas žanras – smuiko ir fortepijono koncertas – džiugina abiejų instrumentų puošnia virtuozine faktūra ir subtilumu. Tai talentingo autoriaus kūrinys talentingiems atlikėjams“, – šio šeštadienio šventės akcentą apibūdina M. Rubackytė.

Nuotraukoje: Lietuvos kamerinis orkestras (D. Matvejevo nuotr.)

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.