„Kultūros naktį“, birželio 20 d., Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks du nemokami renginiai. Danų režisierė Kirsten Dehlholm pristatys muzikinę-vizualinę spektaklio „Kosmosas+“ versiją, o artėjant vidurnakčiui žiūrovai bus pakviesti į muzikinę-poetinę kompoziciją „Gėlių muzika“.

Danų režisierė, kūrybinės organizacijos „Hotel Pro Forma“ įkūrėja Kirsten Dehlholm pakvies į audiovizualinę variaciją spektaklio „Kosmosas+“ tema, kurioje daugiausiai dėmesio bus skiriama muzikai ir vaizdo projekcijoms. LNDT Didžiojoje scenoje saulės sistema, galaktikos, tamsioji energija ir materija, raudonosios milžinės, supernovos ir meteoritai susilies į galingą kosmoso alsavimą, kurį žiūrovai pajaus per garsus ir vaizdus. Renginyje gyvai gros spektaklio kompozitoriai ir elektroninės muzikos kūrėjai Ernestas Kaušylas (Brokenchord) ir Miša Skalskis (96wrld), taip pat dalyvaus specialiai dėl „Kultūros nakties“ į Lietuvą iš Danijos atvykę vaizdo dizaineris Magnus Pind Bjerre ir viena iš spektaklio koncepcijos autorių, scenografė Anne Mette Fisker Langkjer, o aktorių vietą užims jaunieji kosmoso tyrinėtojai – vaikai.

„Tai bus muzikinė kelionė į savadarbių kosmoso vaizdų pasaulį. Leiskitės vienai valandai įsiurbiami į jaudinantį ir įdomų kosmoso garsų ir vaizdų reginį“, – kviečia Kirsten Dehlholm. Šį pasirodymą žiūrovai nemokamai galės pamatyti du kartus – 18 val. ir 21 val. Po to, 22.30 val., simboliškai paminint Rasų šventę teatro fojė bus pristatyta muzikinė-poetinė kompozicija „Gėlių muzika“, kurioje susilies eilės, muzika ir šiuolaikinės lazerių projekcijos.

„Gėlių muzikos“ autoriai sako, norintys atskleisti ne tik gėlių grožį, spalvingumą, bet ir jų trapumą, laikinumą. „Tai – ne akademinis koncertas, o teatralizuota kompozicija, apjungianti skaitomą poeziją, gyvą muziką, gėlių kvapus ir mistinius lazerių kuriamus vaizdinius. Ilgiausią vasaros naktį kviečiame visus pasinerti į gražų ir šiek tiek melancholišką gėlių pasaulį“, – sako renginio sumanytoja ir dainų atlikėja Nijolė Kniukštaitė-Vaičiulienė.

„Gėlių muzikos“ programoje – lietuvių kompozitorių B. Dvariono, J. Gruodžio, A. Belazaro, V. Laurušo, V. Bagdono, J. Juozapaičio ir kt. dainos apie gėles, kurias atliks solistė Nijolė Kniukštaitė-Vaičiulienė (sopranas) bei pianistas Linas Dužinskas (fortepijonas) bei lengvos ir skaidrios Oskaro Milašiaus eilės, kurias skaitys LNDT aktorė Jolanta Dapkūnaitė. Renginio erdvę papuoš gyvos gėlės ir jų eferiškumą atskleisiančios lazerių projekcijos.

„Gėlė – yra poetiška žmogaus sielos, jo viso gyvenimo metafora. Tai kaitumo, trapumo simbolis. Gėlė vysta, ji labai laikina, kaip kiekvienas iš mūsų. Be to, gėlės gyvenimas dažnai siejamas ir su žmogaus meilės tema, kuri taip pat trapi, nepastovi. Savo renginiu sieksime perteikti tą žydėjimo trumpumą, efemeriškumą, juk muzika ir švelnios eilės – geriausias būdas apie tai kalbėti. Poezija – simboliška, daugiaprasmė, o muzika – momentinis menas, nutinkantis tik čia ir dabar. Suskambanti ir dingstanti. Tokia pat laikina. Be to, tą naktį Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė bus daug žolynų ir gyvų gėlių. Tas augalų kvapas vėlgi magiškai laikinas – čia pat dvelkiantis, čia pat išnykstantis“, – poetiškai renginio idėją nusakė Oskaro Milašiaus eiles skaitysianti LNDT aktorė Jolanta Dapkūnaitė.

Nuotraukoje: „Gėlių muzikos“ kūrėjai (E. Kindurio nuotr.)

LNDT inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.