Įprasta, kad Vilniaus festivalyje tarp įvairių žanrų koncertų kasmet rengiamas išskirtinis rečitalis. Šiemet ši pozicija patikėta charizmatiškajam pianistui Lukui Geniušui.

Garsios muzikų giminės narys Lukas Geniušas dažnai juokauja, kad neturėjo galimybės rinktis profesijos. „Visada gyvenau tik vienu dalyku – muzika“, – akcentuoja jaunuolis, nuo mažumės nukreiptas į pianisto kelią ir nuosekliai juo einantis bei keliantis sau vis didesnius reikalavimus.

23 metų muzikas jau yra laimėjęs prizus dešimtyje tarptautinių pianistų konkursų, tarp jų – 2010 metais Ginos Bachauer Solt Leik Sityje (I vieta ir aukso medalis) ir Fryderiko Chopino Varšuvoje (II vieta ir sidabro medalis). 2012 m. Frankfurte prie Maino jis buvo apdovanotas Vokietijos pianistų premija (Deutscher Pianistenpreis).

Sceninę patirtį L. Geniušas pradėjo kaupti nuo 1996 m., yra koncertavęs su daugeliu orkestrų ir skambinęs rečitalius Rusijos, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Vokietijos, Ispanijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Austrijos, Japonijos, Pietų Korėjos, JAV salėse. Šiais metais, be kitų pasirodymų, pianistas debiutuos Ciuricho „Tonhalle“ ir Paryžiaus „Salle Gaveau“. Lukas yra kamerinės muzikos entuziastas: groja duetuose, trio, kvintetuose, jį traukia šiuolaikinė muzika ir retai atliekami kūriniai.

Jaunojo muzikanto repertuare – kūriniai, kuriuos meistriškai atlikti pavyksta ne kiekvienam brandžiam pianistui: Rachmaninovo Trečiasis ir Čaikovskio Pirmasis koncertai fortepijonui, Hindemitho ciklas „Ludus tonalis“, Liszto Sonata h-moll, Chopino 24 etiudai, Beethoveno koncertai ir sonata „Hammerklavier“. Repertuarą pianistas kaupia atsakingai ir kiekvienam koncertui ruošiasi gerai apgalvodamas programą. „Neslėpsiu, egzistuoja ir paprasčiausias būdas pasirinkti puikiai išmoktą ir daugelį kartų grotą programą ir nesukti dėl nieko sau galvos. Tačiau esu įsitikinęs, kad jei rinksiesi paprasčiausią kelią, nieko ir nepasieksi… Jei rinksiesi lengviausią kelią, visus muzikinius everestus gali pamiršti.“, – viename interviu tikino pianistas.

Ką išgirsime Luką skambinant šį kartą? Vilniaus feastivalio rečitaliui solistas parengė Ludwigo van Beethoveno, Johanneso Brahmso ir Sergejaus Prokofjevo sonatas (Nr. 3, Nr. 1 ir Nr. 7) bei Bélos Bartóko Trys burleskas.

Luko Geniušo rečitalis Vilniaus festivalyje - birželio 17 d., antradienį, 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Nuotraukoje: pianistas Lukas Geniušas (D. Skurzak nuotr.)

VF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.