Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras tęsia geriausių pasaulio orkestrų koncertų seriją. Gegužės 24 d. LNOBT scenoje muzikuos geriausių pasaulio orkestrų dešimtukui priskiriamas Londono simfoninis orkestras, diriguojamas savo charizmatiškojo vadovo Danieliaus Hardingo. Vakaro solistas – vienas žymiausių šių dienų smuikininkų Leonidas Kavakos (Graikija).

„Leonido Kavakoso galimybės prasideda ten, kur daugelis kitų kapituliuoja“, – taip smuikininką pristato įrašų kompanija „Decca“, išleidusi solisto įgrotą Ludwigo van Beethoveno sonatų albumą. Šis albumas pelnė Kavakosui svarbiausią vokiečių klasikinės muzikos apdovanojimą „ECHO Klassik“ ir Metų instrumentininko titulą bei 2014 metų „Grammy“ nominaciją.

46-erių Kavakosas jau senokai įsitvirtino meno pasaulyje kaip išskirtinėmis savybėmis apdovanotas menininkas – plačiai žinomas jo virtuoziškumas ir unikalus muzikalumas. Kavakoso vardas pasklido po pasaulį dar tada, kai jis, būdamas aštuoniolikos, laimėjo Sibeliaus konkursą Helsinkyje (1985), o sulaukęs 21-erių pelnė laurus Paganini konkurse (1988). Atėnuose gimusio smuikininko biografijoje svarbų vaidmenį suvaidino Onassio fondo stipendija, kuri leido jaunuoliui išvykti mokytis į Indianos universitetą (JAV) pas garsų smuiko pedagogą Josefą Gingoldą.

Savo programose smuikininkas ypač daug dėmesio skiria XIX ir XX a. koncertams smuikui. Su Londono simfoniniu orkestru solistas Vilniuje kaip tik ir atliks Johanneso Brahmso Koncertą smuikui ir orkestrui D-dur. Kavakosas grieš 1724 m. pagamintu Stradivariaus smuiku.  Su Londono simfoniniu orkestru Kavakosas bendradarbiauja nuo 2012–2013 m. sezono, kai jis buvo paskelbtas programos „LSO menininko portretas“ pagrindiniu dalyviu.

Jau daugiau nei šimtmetį gyvuojantis Londono simfoninis orkestras (įkurtas 1904 m.) daugelį metų atsiduria geriausių pasaulio orkestrų dešimtuke. Diriguojamas savo pagrindinio kviestinio dirigento Danieliaus Hardingo, orkestras atliks vėlyvojo romantizmo perlą – Gustavo Mahlerio Pirmąją simfoniją D-dur.

38-erių Danielius Hardingas karjerą pradėjo kaip Simono Rattle’o asistentas Birmingamo simfoniniame orkestre, 1994 m. su šiuo orkestru dirigavo savo pirmąjį koncertą. Vėliau buvo Claudio Abbado asistentas Berlyno filharmonijos orkestre. Šiuo metu Hardingas yra Švedijos radijo simfoninio orkestro muzikos vadovas, pagrindinis kviestinis LSO dirigentas, bendradarbiauja su Japonijos naujosios filharmonijos orkestru.

Nuotraukoje:  smuikininkas L. Kavakosas.

LNOBT inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.