1997 m. Lietuvos nacionalinės filharmonijos įkurtas Vilniaus festivalis šeimet sulaukė pilnametystės. Tradiciškai vasaros pradžioje pražystanti kultūros šventė, publikai kasmet pristatanti pasaulio muzikos žvaigždes, jungianti įvairiausias muzikos meno kryptis, teatrą ir šokį, rengiama jau 18-ąjį kartą. Festivalio metu numatyta pristatyti aštuonias originalias programas, jas jungs moto: „Gimtoji Europa. Muzikos suvienyti“.

Festivalyje pasirodys įvairias šalis atstovaujantys garsūs atlikėjai, bet šiemet stengiamasi akcentuoti ne tiek festivalio tarptautiškumą, kiek vienį – muzikos pasaulį, be geografinių ar laiko ribų. Pasaulį, kur kiekvienas gali jaustis gerai ir atrasti sau artimų dalykų.

Birželio 2 d. Vilniaus festivalio atidarymo proga publikos laukia efektingas Italijos šiuolaikinio šokio trupės „Aterballetto“ pasirodymas. Ši trupė supažindins su vieno žymiausių nūdienos šokių kūrėjų, „Aterballetto“ meno vadovo ir pagrindinio choreografo Mauro Bigonzetti darbais „Come un respiro“ (pagal Händelio muziką) bei „Rossini cards“ (pagal Rossini muziką). Birželio 5 d. vyksiančiame vieno ryškiausių mūsų šalies kolektyvų – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojamo charizmatiškojo batutos meistro Modesto Pitrėno koncerte klausytojų laukia pasaulinė premjera – lietuvių kompozitoriaus Gintaro Sodeikos Koncertas fortepijonui ir orkestrui. Solistės partiją atliks jaunosios kartos lietuvių pianistė Gryta Tatorytė. Antroje koncerto dalyje Vilniaus festivalis iškilmingai jungsis prie pasaulinės muzikų bendruomenės, šiemet mininčios XIX–XX a. sandūros vokiečių kompozitoriaus Richardo Strausso gimimo 150-ąsias metines. Ta proga skambės R. Strausso spalvinga simfoninė poema „Don Žuanas“ ir vokalinis ciklas „Keturios paskutinės dainos“, šias dainas su orkestru atliks operos primadona Aga Mikolaj.

Birželio 6 d. festivalyje tvyros balsų rojus. Minint Švedijos nacionalinę dieną koncertuos lietuvių publikai jau žinoma ir mėgiama švedų vokalinio džiazo grupė „The Real Group“. Birželio 8 d. karaliaus koncerto žanras. Scenoje susitiks Lietuvos kamerinis orkestras, jo meno vadovas smuikininkas Sergejus Krylovas ir altininkas Maksimas Rysanovas. Šiame koncerte M. Rysanovas ne tik grieš, bet ir diriguos A. Schnittke’s Concerto grosso Nr. 1. Su šiais muzikais koncerte taip pat pasirodys ir daugelio tarptautinių konkursų laureatas, violončelininkas iš Rusijos Aleksandras Rammas, LKO primarijus Džeraldas Bidva ir klavesinistė Vaiva Eidukaitytė-Storastienė. Programoje numatyta Wolfgango Amadeaus Mozarto ir Alfredo Schnittke’s muzika, pastaroji skiriama šio kompozitoriaus gimimo 80-mečiui paminėti.

Birželio 12 d. laukiama Bacho šventės. Į Vilnių atvyks britų baroko įžymybės – orkestras „Academy of Ancient Music“ ir žinomas klavesinininkas bei orkestro vadovas Richardas Egarras. Prityrę senosios muzikos atlikėjai džiugins programa „Bacho šventė“. Birželio 17 d. skambės festivalio rečitalis, šiemet patikėtas charizmatiškajam pianistui Lukui Geniušui. Programoje numatytos Ludwigo van Beethoveno, Johanneso Brahmso ir Sergejaus Prokofjevo sonatos bei Bélos Bartóko Trys burleskos. O birželio 19 d. festivalio publiką sveikins išskirtinis vengrų smuiko virtuozas, „mikliausių pirštų smuikininku“ vadinamas Roby Lakatosas ir jo grupė – atlikėjai, kaskart pateikiantys įstabų stilistinį derinį, sumaišantis klasikinę muziką su vitališka vengrų ir čigonų magija.

Birželio 20 ir 21 d. Vilniaus festivalio pabaigai pristatomas bendras Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Budapešto menų rūmų (Vengrija) ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ pastatymas – Georgo Friedricho Händelio „Aleksandro puota“. Šiam pastatymui Lietuvoje suburta stipri ir profesionali komanda. Spektaklis bus parodytas ne tik Vilniaus festivalyje bet ir taps repertuariniu LNOBT pastatymu.

Festivalio pradžios ir pabaigos renginiai vyks Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kiti koncertai – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Visų renginių pradžia – 19 val.

VF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.