Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pasitinka pavasarį, kviesdamas į neeilinį sezono renginį – Vakarų Vokietijos radijo simfoninio orkestro koncertą kovo 31 d. Vakaro solistė – vieno iš trijų prestižiškiausių pasaulyje pianistų konkursų, Karalienės Elizabetės konkurso Briuselyje, nugalėtoja Anna Vinnitskaja, dirigentas – charizmatiškasis Jukka-Pekka Saraste, atstovaujantis nuostabą keliančiam suomiškosios dirigavimo mokyklos fenomenui.

„Kelno „West Deutsche Rundfunk“ simfoninis orkestras yra labai aukšto lygio kolektyvas, stiprių Vokietijos muzikinių tradicijų ambasadorius“, – teigia LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas. – „Šis orkestras prieš keletą metų jau koncertavo Lietuvoje, diriguojant garsiajam Semyonui Bychkovui, ir tuomet sulaukė labai gerų atsiliepimų kaip nepaprastai aukštos muzikinės kultūros, aukščiausią atlikimo kokybę puoselėjantis orkestras.“

Nacionaliniame operos ir baleto teatre Vakarų Vokietijos radijo simfoninis orkestras koncertuos, diriguojamas dabartinio savo meno vadovo, suomių dirigento Jukka-Pekka Saraste’s. „Jukka-Pekka Saraste yra vienas iš „suomiškojo fenomeno“ atstovų“, – teigia G. Kėvišas. – „Suomijoje yra tik penki milijonai gyventojų, tačiau visas pasaulis žino „Nokią“, puikius suomių dirigentus ir geriausius „Formulės-1“ ir ralio lenktynininkus. Suomiją galima vadinti dirigentų šalimi. Žymiausiems pasaulio orkestrams diriguoja Essa-Pekka Salonenas, Johnas Storgårdsas, Sakari Oramo, Osmo Vänskä ir daugelis kitų, o jų tarpe itin ryškia charizma išsiskiria Jukka-Pekka Saraste.“

Prie WDR orkestro pulto Saraste stojo jau turėdamas solidžią tarptautinę koncertinę patirtį. 1983 m. drauge su žymiuoju Esa-Pekka Salonenu įkūrė kamerinį orkestrą „Avanti!“, 1987 m. tapo vyriausiuoju Suomijos radijo simfoninio orkestro bei Škotijos kamerinio orkestro dirigentu. 1994 m. Saraste tapo Toronto simfoninio orkestro meno vadovu, 2002–2005 m. buvo vyriausiasis kviestinis BBC simfoninio orkestro dirigentas, 2006 m. – Oslo filharmonijos orkestro muzikos vadovas.

Su WDR orkestru koncertuosianti Anna Vinnitskaja yra itin ryški tarptautinę šlovę pelniusi jaunesnosios kartos pianistė. 2007 m. ji laimėjo Karalienės Elizabetės konkursą Briuselyje. „Šis konkursas greta F. Chopino ir pastaraisiais metais vėl sustiprėjusio P. Čaikovskio konkursų laikomas prestižiškiausiu ir sunkiausiu nugalėti konkursu pasaulyje“, – teigia LNOBT vadovas.

Anna Vinnitskaja Vilniuje skambins Sergejaus Rachmaninovo Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui, su kuriuo ir pelnė pirmąją premiją minėtame konkurse.
Orkestras grieš Johanneso Brahmso Antrąją simfoniją. Pasak G. Kėvišo: „Norėjosi, kad Brahmso Antrąją simfoniją – chrestomatinį vokiškosios simfoninės tradicijos kūrinį – Vilniuje atliktų itin aukštą atlikimo kultūrą puoselėjantis orkestras iš Vokietijos, tarsi pateiktų pavyzdinę interpretaciją. Be to, Brahmso Antroji simfonija – tai labai graži muzika.“

LNOBT, kaip ir daugelis pasaulio operos teatrų, koncertais, ypatingais renginiais praplečia, paįvarina savo sezoną. Pasak G. Kėvišo, Milano „La Scala“ turi net koncertų abonementų seriją, esu ten klausęsis pianisto Lang Lango rečitalio. Mes tiek plėstis neketiname, tačiau keletas akcentų sezono metu suteikia repertuarui papildomos įvairovės.

Nuotraukoje: pianistė Anna Vinnitskaja (G. Megrelidze nuotr.)

LNOBT inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.