Šį šeštadienį, kovo 1 d., 19 val. Filharmonijoje vyks ypatingas susitikimas su dviem muzikais – prestižines studijas Austrijoje baigusiu ryškiu nūdienos Lietuvos pianistu Daumantu Kirilausku ir vokiečių batutos meistru Kai Bumannu. Šie menininkai su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru rengia programą „Iš LNSO aukso fondo: Beethovenas ir Brahmsas“.

Koncerte skambės Ludwigo van Beethoveno Ketvirtasis fortepijoninis koncertas, pavergiantis antrosios dalies mįslingumu ir filosofine gelme, ir Johanneso Brahmso, dažnai vadinamo paskutiniuoju kompozitoriumi iš garsiojo „B trejeto“ (Bach-Beethoven-Brahms), Trečioji simfonija. Ši Brahmso simfonija – veržlus, aistringas, asmeninių psichologinių motyvų prisotintas kūrinys, kurio muziką kompozitoriaus bičiulis smuikininkas J. Joachimas vaizdžiai palygino su mitu apie Leandrą, narsiai plaukiantį per šėlstančią jūrą, kad išvystų savo mylimąją Gero.

Beethoveno koncertą atliksiantis ryškus, universalus ir produktyvus lietuvių pianistas Daumantas Kirilauskas yra daugelio užsienio ir Lietuvos festivalių dalyvis, koncertavo beveik visose Europos šalyse, JAV ir Kanadoje, tokiose salėse kaip „Mozarteum“ Didžioji, Leipcigo „Gewandhaus“, „Schumann Haus Bonn“, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos, Vitebsko filharmonijos, Helsinkio „Temppeliauki“, Stokholmo „Nybrokajen“, Oslo „Konserthus“, Kelno „WDR Klaus von Bismarck“ ir kt., fortepijonu skambino su visais Lietuvos orkestrais, Latvijos „Sinfonietta Rīga“. Jis pasirodė įvairiuose kameriniuose ansambliuose su žymiais Lietuvos ir užsienio solistais, muzikavo su Vienos „Artis-Quartett“. Pianisto diskografijoje yra 7 solinės kompaktinės plokštelės, 2014 m. pradžioje pasirodė naujausias jo įgrotas J. S. Bacho trijų partitų albumas, daugiau kaip 100 D. Kirilausko įrašų yra Lietuvos radijo fonduose.

Skambinti fortepijonu D. Kirilauskas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mokyt. L. Drąsutienė), menų magistro laipsnį įgijo Zalcburgo Mozarteume (prof. K.-H. Kämmerlingas). Yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Pianistas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Fortepijono katedroje.

Prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigento pulto šiame koncerte stosiantis maestro Kai Bumannas dirigavimo mokslus baigė Berlyno aukštojoje menų mokykloje, 1986–1992 m. bendradarbiavo su įvairiais Vokietijos operos teatrais, vadovavo operų premjeroms. 1994 m. K. Bumannas pelnė II premiją tarptautiniame dirigentų konkurse Ženevoje, nuo tada iki šiol bendradarbiauja su įvairiais Lenkijos kolektyvais. 1996 m. jis tapo Lenkijos-Baltijos F. Chopino filharmonijos Gdanske pirmuoju kviestiniu dirigentu, pirmuoju Vysbadeno „Staatstheater“ dirigentu. 1997 m. K. Bumannas tapo Krokuvos operos meno vadovu ir pirmuoju dirigentu. Tais pačiais metais maestro pakviestas Šveicarijos jaunimo simfoninio orkestro pirmuoju dirigentu, 1998–2003 m. dirigavo Berlyno „Deutsche Oper“, 2004–2013 m. – Varšuvos Kamerinėje operoje. 2007 m. debiutavo Varšuvos Didžiajame teatre. 2008–2012 m. K. Bumannas buvo Lenkijos-Baltijos filharmonijos Gdanske meno vadovas.

Nuotraukoje: pianistas Daumantas Kirilauskas ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (D. Matvejevo nuotr.)

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.