Valstybinis jaunimo teatras vasario 14 ir 15 dienomis, 18 val., kviečia žiūrovus į premjerą – režisieriaus  Arvydo Lebeliūno naujausią pastatymą „Pabaigos pradžia“. Europoje pirmą kartą pristatoma žymaus kanadiečių autoriaus Aarono Bushkowskio pjesė „Nepažįstami tarp mūsų“, kurioje itin jautriai kalbama apie žmonių išgyvenimus susidūrusius su klastinga, nenuspėjama ir neprognozuojama liga.

Režisierius Arvydas Lebeliūnas spektaklyje „Pabaigos pradžia“ nagrinės artimo meilės, susitaikymo ir priėmimo temą.  Kanadiečių dramaturgo Aarono Bushkowskio pjesėje pasakojama istorija apie dviejų pagyvenusių žmonių fatališką meilę, sužavėjo kanadiečių ir kaimyninių šalių žiūrovus. Alzheimerio liga sergantys Maiklas ir Gabrielė susipažįsta tik patekę į slaugos namus, tačiau iš karto pajunta vienas kitam simpatiją. Nors jų atmintis trumpalaikė, jausmams, regis, tai įtakos neturi. Du žmonės, gyvenime matę ir šilto ir šalto, įsimyli vienas kitą, kiekvieną dieną pamiršdami vardus, o kitą dieną vėl bandydami juos prisiminti. Režisierius A. Lebeliūnas naujuoju spektakliu klaus kur yra žmogaus sielos buveinė – širdyje ar visagaliame prote? Jei protas sutrinka, ar širdis liaujasi mylėjusi?

Kai serga vienas šeimos narys, liga paliečia visus aplinkinius, tad A. Bushkowskio pjesėje didelis krūvis tenka Alzheimerio liga sergančiuosius prižiūrintiems artimiesiems – dukroms, žentui, vyrui. „Alzheimeris yra absoliučiai nenuspėjamas dalykas, – teigia režisierius. – Bet mes nenorime mušti būgnais ir šokiruoti žiūrovų, akcentuodami pačią ligą. Visų pirma, spektaklyje pasakojama be galo graži dviejų žmonių meilės istorija. Kitas svarbus dalykas – ligonio artimieji. Tai žmonių, kurie gyvena šalia sergančiųjų, išbandymas. Jų viduje ir vyksta pats didžiausias konfliktas. Vieni sugeba atsilaikyti, o kiti palūžta. Mes nenorime sakyti, kaip reikia teisingai į tai reaguoti ar elgtis, tačiau tokia situacija – tai galimybė iš naujo atrasti ir apmąstyti savo gyvenimą.“

Šiam spektakliui suburta vyresnės kartos aktorių komanda. Po ilgos pertraukos pagrindinius vaidmenis kuria: Dalia Brenciūtė, Ina Kartašova, Danutė Kuodytė, Laimutė Štrimaitytė, Vidas Petkevičius bei Antanas Šurna. Taip pat vaidina Aldona Bendoriūtė, Aušra Pukelytė, Dovilė Šilkaitytė, Aleksas Kazanavičius ir Gediminas Storpirštis. Spektaklio scenografiją kuria Danielius Sodeika, muziką – kompozitorius  Jonas Sakalauskas, kostiumus – dizainerė Julija Janus.     

Aaronas Bushkowskis – Vankuveryje gyvenantis kanadiečių rašytojas. Šis autorius neapsiriboja vienu žanru. Jo kūriniuose galime aptikti poezijos, prozos, taip pat jis yra išleidęs dvi dramos knygas. „Nepažįstami tarp mūsų” – yra viena iš kelių dešimčių autoriaus A.  Bushkowskio dramų, ji buvo sukurta 1999 metais ir sulaukė didelio pripažinimo ir buvo apdovanota už išskirtinį siužetą. Kitos žymios šio autoriaus pjesės – „Žaidimas su Monstrais“ (2012), „Apie Jeruzalę“ (2011), „Mano Černobilis“ (2007) – buvo ne kartą nominuotos kaip geriausios metų pjesės ir pristatytos įvairiuose Kanados teatruose.

Nuotraukoje: scena iš spektaklio „Pabaigos pradžia“ (VJT nuotr.)

VJT inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.