Sausio 25 d., šeštadienį, Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) koncerte Nacionalinėje filharmonijoje karaliaus Händelio ir Mozarto muzika. Orkestrui diriguos mūsų publikos pamėgtas austrų dirigentas Georgas Markas, dainuos didžiųjų scenų šiuo metu graibstoma rusų solistė Julia Novikova (sopranas).

J. Novikova yra daugelio tarptautinių konkursų – Ženevoje, Wilhelmo Stenhammaro Švedijoje, „Neue Stimmen“ ir Muzikinio debiuto Vokietijoje, „Operalia 2009“ Budapešte – laureatė. Daininkės repertuare – didžioji dalis lyrinio ir koloratūrinio soprano partijų. Solistė dainuoja Frankfurto, Bonos, Hamburgo, Berlyno, Liubeko, Štutgarto, Dortmundo, Vienos, Triesto, Strasbūro, Tulūzos, Budapešto, Vašingtono ir kt. operos teatruose. 2010 m. J. Novikova atliko Džildos vaidmenį tiesioginėje G. Verdi „Rigoleto“ (režisierius Marco Bellocchio) transliacijoje iš Mantujos; spektaklį dirigavo Zubinas Mehta, Rigoleto partiją dainavo Plácido Domingo. 2011 m. pagrindinę I. Stravinskio operos „Lakštingala“ partiją solistė dainavo Kvebeko ir Zalcburgo operos festivaliuose.

Koncerte su LKO J. Novikova atliks Georgo Friedricho Händelio arijas iš oratorijų „Mesijas“, „Samsonas“ ir operos „Alčina“ bei Wolfgango Amadeaus Mozarto Motetą „Exsultate, jubilate“, KV 165. Netrukus po koncerto Vilniuje LKO su J. Novikova vyks į Norvegiją, kur kartu koncertuos Tromso mieste ir pristatys Mozarto kūrinių programą.

O Vilniaus publikai orkestras su dirigentu G. Marku dar atliks Händelio Concerto grosso, op. 6 Nr. 11 A-dur bei Mozarto Simfoniją Nr. 36 C-dur („Linco“), KV 425. Priminsime, kad Zalcburge gimęs maestro dirigavimą ir smuiką studijavo Vienos konservatorijoje, taip pat jis yra baigęs muzikologiją, filosofiją ir psichologiją Vienos universitete. 1991–2006 m. G. Markas buvo pirmas kviestinis Maskvos P. Čaikovskio simfoninio orkestro dirigentas. Jis yra dirigavęs įvairių šalių kolektyvams, tarp jų – Sankt Peterburgo, Nagano, Bergeno filharmonijų, „Nippon Yomiuri“, Tulūzos, Lietuvos nacionaliniai, Trondheimo, Oslo radijo, Slovakijos filharmonijos, Venesuelos Simóno Bolívaro jaunimo, Graco ir kt. simfoniniai, Vienos kamerinis orkestrai. G. Marko simfoninės muzikos repertuare svarbi vieta tenka rusų kompozitoriams Čaikovskiui ir Šostakovičiui, greta jų – Haydno, Mozarto, Beethoveno, Schuberto, Brahmso, Brucknerio, Mahlerio ir Bergo kūriniai.

Nuotraukoje: sopranas Julia Novikova (S. Suarez nuotr.)

LNF inf.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.