Šiandien Briuselyje už švietimą, kultūrą, jaunimą ir sportą atsakingas Europos Komisijos narys Tibor Navracsics apdovanos Europos Komisijos organizuojamo jaunųjų vertėjų konkurso „Juvenes Translatores“ nugalėtojus. Dvidešimt aštuoni moksleiviai – po vieną iš kiekvienos valstybės narės – pakviesti į Briuselį atsiimti apdovanojimo už geriausią vertimą savo šalyje. Lietuvoje geriausiu jaunuoju vertėju išrinktas Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivis Vytautas Petras Rudys. Konkursui Vytautą Petrą parengė jo anglų kalbos mokytoja Rasa Kašinskienė.

Konkurse dalyvavo daugiau kaip 3250 moksleivių iš 736 mokyklų visoje ES. Lietuvai konkurse atstovavo 51 moksleivis iš 11 mokyklų. Šiemet konkurso „Juvenes Translatores“ dalyviai vertė tekstus vystomojo bendradarbiavimo tema. Ši tema pasirinkta 2015-iesiems – Europos vystomojo bendradarbiavimo metams – pažymėti.

Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas konkursą „Juvenes Translatores“ (lot. jaunieji vertėjai) rengia kasmet nuo 2007 m. Konkurse, kuris organizuojamas iš visos Europos Sąjungos atrinktose mokyklose, gali dalyvauti 17 metų moksleiviai. Konkursu moksleiviams suteikiama galimybė išbandyti vertėjo darbą ir mokykloje įgytus kalbinius įgūdžius ir skatinama mokytis kalbų.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.