Skaitymas turtina kalbą, skatina pasaulio pažinimą, ugdo kritinį ir kūrybinį mąstymą -  pastebi Jolanta Markevičienė, festivalio-konkurso „Knygų pelėda" organizatorė. Antrą kartą surengta „Knygų pelėda“ šiemet sulaukė didelio susidomėjimo.

Festivalio-konkurso „Knygų pelėda" metu buvo siekiama padėti vaikams atrasti skaitymo malonumą, o mokytojams - kūrybiškų būdų, skatinančių vaikus skaityti.

„Efektyvus ir greitas skaitymas šiais, ypač spartaus gyvenimo tempo laikais, užtikrina sėkmingesnį mokymąsi, ugdo rašytinę ir sakytinę kalbą, atveria tautos ir pasaulio kultūros duris", - pastebi redaktorė Agnė Bolytė, skaitymo čempionato užduočių dalyviams sudarytoja.

Finaliniame renginyje dalyvavo mokyklos, rudenį rengusios skaitymą skatinančias. Tokių įstaigų šiemet buvo 56: dalyvavo 8829 ikimokyklinukai ir moksleiviai nuo 4 iki 20 metų amžiaus. Suorganizuota beveik 200 akcijų, renginių, skaitymo popiečių ir naktų bei kūrybinių dirbtuvių.

Knygas skaitė ne tik patys moksleiviai, bet ir jų draugai, tėveliai, seneliai, mokytojai bei mokyklų vadovai. Vyresni skaitė jaunesniems, mažiausi - patiems vyriausiems. Vaikai lankėsi bibliotekose, rašė ir kūrė patys, skaitė po vieną ir visa mokykla kartu.

Pamėgti knygas vaikus festivalio „Knygų pelėda" renginiuose skatino ugdymo specialistai, menininkai, naujų knygų autoriai, aktoriai.

Pedagogams buvo surengti praktiniai seminarai apie kūrybiškus sprendimus, gerinančius mokinių skaitymo gebėjimus, skaitymo mokymą pradinėje mokykloje, poeziją ir pasakas vaiko gyvenime.

„Knygų pelėdą" organizuoja neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija" bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.