Ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) skelbia, kad šių metų trečią ketvirtį ištyrė 9 707 incidentus. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, tirtų incidentų padaugėjo 1,5 procento.

CERT-LT incidentus tyrė pagal iš Lietuvos elektroninių ryšių paslaugų teikėjų, užsienio CERT tarnybų, atliekančių tarptautinius incidentų tyrimus, ir iš Lietuvos interneto naudotojų gautus pranešimus.

Tyrimų padalinio duomenimis, beveik pusė visų incidentų yra susiję su kompiuterių naudotojų tinklo įrenginiais, turinčiais pavojingų saugumo spragų – 4 490. Taip pat didelį incidentų skaičių sudaro kenkimo programinė įranga (virusai, Trojos arkliai ir pan.) – 2 612 atvejų.

Taip pat per šį laikotarpį buvo užfiksuoti ir 1 686 informacinių sistemų užvaldymai. CERT-LT tyrimų duomenys rodo, kad dauguma aptiktų kompiuterių užvaldymo atvejų buvo atlikti automatizuotomis priemonėmis ir susiję su pažeidžiama įranga internete. Palyginti su šių metų antru ketvirčiu, trečią ketvirtį 32 proc. padaugėjo informacinių sistemų užvaldymo atvejų, 24 proc. ‒ elektroninių duomenų klastojimų atvejų. Elektroninių paslaugų trikdymo (angl. DoS ir DDoS) atvejų sumažėjo 21 proc.

Per pastaruosius tris mėnesius buvo ištirti ir 103 elektroninių duomenų klastojimo atvejai. Dažniausiai klastoti socialiniai tinklalapiai (facebook.com, vk.com), el. pašto sistemos (gmail.com, yahoo.com), el. atsiskaitymų svetainė paypal.com.
Liepos pabaigoje buvo padaugėję bankų tinklalapių klastočių. Pasinaudodami brukalu (angl. spam) ar kitomis apgaulės priemonėmis, sukčiai siūlydavo aplankyti suklastotas interneto svetaines siekdami išgauti prisijungimo slaptažodžius ar kitus konfidencialius duomenis.  Šias klastotės buvo pašalintos.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.