Kauno kino centras „Romuva" pradeda projektą „Jaunasis kino kritikas", kuriuo siekiama populiarinti profesionalų kiną ir burti kinu Kaune besidominčią bendruomenę. Projekto iniciatorių teigimu, idėja gimė jaučiant kritinio požiūrio į kiną stygių bei siekiant didesnio jaunimo įsitraukimo.

Tikimasi, kad projektas suburs kūrybiškus ir aktyvius jaunuolius ir taip „Kinas Kaune” taps  kritiškai mąstančių ir smalsių kinomanų internetiniu dienoraščiu, populiariu ne tik Kaune, bet ir už jo ribų.

Pirmoji projekto dalis - tai nemokami savaitgalio mokymai jaunimui. Mokymuose žadama suburti 16-21 metų atrinktus  jaunuolius. Pirmoji mokymų diena skiriama kinui - jo suvokimui, kūrybinėms dirbtuvėms, peržiūrai bei aptarimui. Pradėję su Kaunui gerai pažįstamu kino kritiku Gediminu Jankausku, suvokimą dalyviai pratęs su žurnalistu ir prodiuseriu Ryčiu Zemkausku. Vėliau jaunuosius kritikus su filmo kūrimo kūrybinio proceso subtilybėmis supažindins kino ir teatro režisierius Antanas Gluskinas, kino režisierius Linas Mikuta pristatys ir aptars savo kurtus trumpametražius filmus.

Antroji diena bus skiriama žvilgsniui į recenzijas. Rytą pradės ryšių su visuomene specialistė Inga Lebrikaitė ir kino kritikas Tomas Genevičius, kurį pratęs dr. Jolita Linkevičiūtė - Rimavičienė. Jolitai pažvelgus į komunikacijos subtilybes Kaune, televizijos laidų vedėjas Timūras Augucevičius kvies samprotauti apie humoro skirtumus internete, televizijoje ir kine. Po trumpų kūrybinių dirbtuvių savaitgalį užbaigs Rytis Zemkauskas.

Po mokymų jaunuoliai bursis „Gero kino klube”. Klube jie ne tik bendraus, žiūrės Kauno kino centre „Romuva” rodomą autorinį kiną, bet taip pat dalyvaus susitikimuose su kino kūrėjais. Į klubą veiklą galės įsijungti ir kiti, mokymuose nedalyvavę entuziastai. Svarbiausia „Gero kino klubo” narių užduotis - kurti recenzijas, atliepiančias filmus bei filmuose nagrinėjamas temas. Recenzijos bus talpinamos į naujai kuriamą svetainę www.kinaskaune.lt , o geriausių recenzijų autoriai turės galimybę publikacijoms internetiniuose dienraščiuose ar spausdintuose meno leidiniuose.

Tikimasi , kad „Kinas Kaune” svetainėje lankytojai galės rasti ne tik rašytines recenzijas, tačiau ir filmuotas kino filmų apžvalgas. O galbūt „Gero kino klubo” nariai tam ieškos kitų originalių būdų.

Projekto pagrindinis partneris - Vytauto Didžiojo universitetas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.