Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Visuomenės informavimo įstatymo pataisas ir grąžino jas pakartotinai svarstyti Seimui. Birželio pabaigoje priimtos įstatymo pataisos numatė, kad nuo kitų metų pradžios panaikinti ribojimus politinėms partijoms būti visuomenės viešosios informacijos rengėjomis ir (ar) jų dalyvėmis.

Prezidentės patarėja R. Svetikaitė tvirtino, kad šio įstatymo veto nulėmė tai, jog jo svarstymo metu buvo panaikintas beveik 20 metų mūsų teisėje galiojęs saugiklis, apribojęs galimybes politinėms partijoms kontroliuoti žiniasklaidos priemones. Pasak šalies vadovės patarėjos, Prezidentės nuomone, siekiant išsaugoti ir stiprinti konstitucines žiniasklaidos laisvės apsaugos garantijas, užtikrinti tinkamą visuomenės informavimo kokybę ir neleisti politizuoti žiniasklaidos, ribojimas politinėms partijoms būti viešosios informacijos rengėjomis ir dalyvauti visuomenės informavimo priemonių valdyme turi išlikti.

„Iki šiol Visuomenės informavimo įstatymas griežtai ribojo galimybę politinėms partijoms dalyvauti žiniasklaidos priemonių valdyme ir kontroliuoti visuomenės informavimo priemonių turinį. Politinėms partijoms pagal galiojantį teisinį reguliavimą suteikta teisė leisti neperiodinius informacinio pobūdžio leidinius ir turėti interneto svetaines, skirtas konkrečiam tikslui – visuomenei informuoti apie savo veiklą“, – teigė R. Svetikaitė.

Po valstybės vadovės dekreto pristatymo už tai, kad Visuomenės informavimo įstatymo pataisos būtų svarstomos iš naujo balsavo 86 Seimo nariai, už siūlymą įstatymą laikyti nepriimtu – 7 parlamentarai. Toliau jos bus svarstomos pagrindiniu paskirtame Švietimo, mokslo ir kultūros komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama sugrįžti rugsėjo 29 d.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.