Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės knyga „Kitapus veidrodžio" - daugiausia kartų 2014 m. skaitytojams išduota lietuvių autoriaus grožinės literatūros knyga, paklausios ir šios autorės knygos „Geriausios draugės", „Padovanok man savaitgalį". Tai paaiškėjo iš LATGA Kultūros ministerijai pateiktos ataskaitos dėl autorinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose 2014 metais.

Skaitytojų dažnai rinkosi ir Elena De Strozzi „Laiko upės slenksčiai", Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum", Romualdo Granausko „Gyvenimas po klevu", „Šventųjų gyvenimai", „Išvarytieji", Grigorijaus Kanovičiaus „Miestelio romansas", Roko Flick „Paskutinis traukinys".

Populiariausi grožinės literatūros autoriai tarp Lietuvos bibliotekų skaitytojų pernai buvo Romualdas Granauskas, Irena Buivydaitė-Kupčinskienė. Aktyviai skaitomi  Elena De Strozzi, Vytautas Ažušilis, Sigitas Parulskis, Vytautas Račickas, Vytautas V. Landsbergis, Jurga Ivanauskaitė, Kristina Sabaliauskaitė, Daiva Vaitkevičiūtė.

Ataskaitos duomenimis, populiariausia lietuvių autorių mokslinės literatūros knyga pernai buvo Filomenos Taunytės-Paškonienės „7 nuodėmės ir 12 ligų".  Taip pat populiarios šios autorės knygos „9/10 laimės", „Laimingas senelių gyvenimas".  Susidomėjimo sulaukė ir Vytauto Pranulio, Arvydo Pajuodžio, Reginos Virvilaitės ir Sigito Urbonavičiaus „Marketingas", Algimanto Sakalo, Alfonso Laurinavičiaus, R. Jusienės, Arvydo Pajuodžio, Visvaldo Legkausko mokslinės literatūros darbai.

Autorinis atlyginimas už kūrinių panaudą taip pat išmokėtas užsienio grožinės literatūros knygų vertėjams. Daugiausia kartų skaitytojams buvo išduoti Danguolės Žalytės versti užsienio grožinės literatūros kūriniai. Kiti populiarūs vertėjai - Teodoras Četrauskas, Zita Marys, Jurgis Gimberis, Viktorija Uzėlaitė, Jonas Čeponis, Simona Kaziukonytė, Vytautas Petrukaitis, Regina Šeškuvienė, Laima Bareišienė. Iš pateiktų duomenų matyti, kad verstinė literatūra lieka daug populiaresnė tarp skaitytojų nei originalioji.

Grožinės literatūros kūrinių iliustratoriams ir knygų dailininkams taip pat paskirstytas autorinis atlyginimas už kūrinių panaudą. Didžiausio susidomėjimo sulaukė Deimantės Rybakovienės, Agniaus Tarabildos, Juditos Židžiūnienės, Astos Puikienės, Zigmanto Butaučio, Jokūbo Jacovskio, Andriaus Morkeliūno, Eglės Gelažiūtės-Petrauskienės kūryba.

2014 m. duomenys apie knygų panaudą buvo renkami iš 65 Lietuvos bibliotekų, kuriose yra visiškai įdiegta LIBIS (Lietuvos integrali bibliotekų informacinė sistema).

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.