Baltijos šalių dokumentinio kino projektų forume „Baltic Sea Forum for Documentaries" pristatyti trys Lietuvos kino kūrėjų projektai. Projektai pristatyti tarptautinei rinkai, tikintis užmegzti kontaktus bei sulaukti pasiūlymų iš potencialių tarptautinių partnerių, užsienio transliuotojų ir platintojų.

Rygoje pristatytas režisierės Aistės Žegulytės filmas „Apie žmones, žvėris ir daiktus" („Meno avilys", prod. Giedrė Burokaitė), taip pat - režisieriaus Vytauto Puidoko filmas „Aleksandras Didysis" („Ironcat", prod. Paulius Juočeris) ir Lietuvos, Estijos bei Gruzijos bendros gamybos projektas „Pionierių rūmai" („Matchhouse Film" / „Anaben Films", prod. Bernardas Andriušis, Esma Berikišvili).

Dokumentiniame filme „Apie žmones, žvėris ir daiktus" pasakojama istorija apie tris taksidermistus - iškamšų kūrėjus, kurie su savo kūriniais-iškamšomis keliauja į Europos taksidermijos čempionatą. Tai istorija žmonių, kurie ištisus metus praleidžia prie sumedžioto gyvūno kūno, stengdamiesi atkurti kuo tikresnę jo pozą ir kuo gyvesnį žvilgsnį.

Dokumentinis filmas „Aleksandras Didysis" skirtas Aleksandro Bendoraičio asmenybei atskleisti. Kunigas, misionierius, filantropas ir gabus gydytojas Amazonės širdyje kūrė pasaulį iš naujo. Filmo kūrėjai leidžiasi į detektyvinę kelionę po Pietų Ameriką ir Europą, ieškodami atsakymo į klausimą, kokia yra didybės kaina.

Dokumentinis filmas „Pionierių rūmai" pasakoja apie viename Gruzijos miestelyje aktyviai veikiančius Pionierių rūmus, kuriuose vaikai visus metus stengiasi dėl naujametinio apdovanojimo - muzikinio klipo, kurį transliuos regioninė televizija. Pionierių rūmai pilni ir motinų, kurios valandomis koridoriuose laukdamos vaikų bando atsiriboti nuo moters-namų šeimininkės „pareigų".

Baltijos jūros šalių dokumentikos forumas yra vienas svarbiausių šio regiono filmų projektų sklaidos ir finansavimo renginių, į kurį suvažiuoja būtent šiuo regionu besidomintys rinkos dalyviai. Dalyvavimas forume filmų kūrėjams suteikia galimybę rasti finansavimą savo projektų gamybai bei pristatyti filmus auditorijai visoje Europoje.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.