Profesionaliai valdyti kino kamerą, atrasti kameros vertus kino pasakojimus ir juos išvystyti, atskleisti filmo herojus ir gilintis į kiną iš įvairių pusių moksleiviai vėl galės „Skalvijos“ kino akademijoje (SKA).

Artėjant naujiems mokslo metams Akademija ir vėl kviečia mokytis kino 9-12 klasių moksleivius. „Skalvijos“ kino akademijos koordinatorė Akvilė Gelažiūtė sako, kad šie metai bus šiek tiek eksperimentiniai. Be moksleivių pamėgtų kino režisūros kursų pristatoma visiškai nauja, bet labai perspektyvi programa – kino programų kuravimas. Jos poreikis pastaruoju metu itin auga.

„Vis daugiau atsiranda filmų festivalių ir kitų kino renginių, todėl ir profesionalių jų programų kuratorių poreikis didėja. Kino edukacijos srityje šia programa susidomėta labai neseniai, prieš 2-3 metus. Net akademinėje bendruomenėje kino filmų ir festivalių kuravimas dėstomas palyginti trumpą laiką. Tačiau jau turime šias studijas baigusių lietuvių. Tai jaunos kino festivalių programų kuratorės Aistė Račaitytė ir Mantė Valiūnaitė, kurios ir dėstys akademijoje besimokantiems moksleiviams“, – sakė A. Gelažiūtė.

„Kas yra kino programų kuravimas? Mano nuomone, tai kūryba, tik paremta kiek kitais kriterijais, kitokia saviraiška.  Kino programų kuratorius siekia suformuoti nuoseklią ir vientisą programą kaip atskirą kūrinį, atrinkti ir išgryninti tai, ką šia programa norima pasakyti“, – kalba M. Valiūnaitė.

Pasak  M. Valiūnaitės, iš programos kuratoriaus ši profesija reikalauja ir organizacinių  gebėjimų – vadybos, derybų, kontaktų mezgimo bei paieškų, ir meninio išprusimo, padedančio suvokti filmo reikšmę ir vietą kino istorijoje, atrasti jo sąsajas su dabarties aktualijomis.

Todėl patyręs kino programų kuratorius turi išmanyti kino istoriją ir kino teorijas, nuolat domėtis kino kontekstu, stebėti tai, kas vyksta didžiuosiuose kino festivaliuose ir visame pasaulyje.

„Didžiausias šios programos privalumas tas, kad kino istorijos, teorijos žinios čia panaudojamos praktiškai, todėl gilintis į kino istoriją niekada nebūna nuobodu. Smagioji šios profesijos pusė – galimybė daug keliauti ir lankytis įvairiuose kino festivaliuose, susitikti su filmų kūrėjais akis į akį, vertinti filmus kaip kino kūrinius, stebint juos kino, o ne kompiuterio ekrane“, – sakė M. Valiūnaitė.

Kino programų kuravimą pasirinkę moksleiviai atidžiai stebės ir analizuos Lietuvoje vykstančius kino festivalius, jų programas ir jų sudarymo principus, susipažins su  kino srityje dirbančiais profesionalais, gilinsis į techninius aspektus, lemiančius kino žiūrėjimo patirtį. Galiausiai patys savarankiškai sudarys kino programą, kurią galės pristatyti „Skalvijos“ kino centre.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.