Šią savaitę Seimas, atsižvelgdamas į Visuomenės informavimo etikos asociacijos teikimą, penkerių metų kadencijai žurnalistų etikos inspektore paskyrė naujienų agentūros ELTA generalinę direktorę Gražiną Ramanauskaitę-Tiumenevienę, kuri pakeis nuo 2009 m. pabaigos šias pareigas ėjusią teisininkę Zitą Zamžickienę.

Po slapto balsavimo už Seimo nutarimą dėl naujosios žurnalistų etikos inspektorės paskyrimo balsavo 63 Seimo nariai, prieš – 38, susilaikė 14 parlamentarų.

Už Seimo nutarimą dėl Z. Zamžickienės atleidimo balsavo 85 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 5 parlamentarai.

1971 m. gimusi G. Ramanauskaitė-Tiumenevienė yra įgijusi lietuvių filologijos bakalauro ir magistro kvalifikacinius laipsnius Vilniaus universitete. Darbą Lietuvos naujienų agentūroje ELTA G. Ramanauskaitė-Tiumenevienė pradėjo 1998 m., 2007 m. buvo paskirta Lietuvos naujienų agentūros ELTA generaline direktore.

Seimo pranešime spaudai primenama, kad žurnalistų etikos inspektorius yra valstybės pareigūnas, kuris prižiūri, kaip įgyvendinamos Visuomenės informavimo įstatymo nuostatos. Jis nagrinėja suinteresuotų asmenų skundus dėl visuomenės informavimo priemonėse pažeistos jų garbės ir orumo, dėl teisės į privataus gyvenimo apsaugą pažeidimo visuomenės informavimo priemonėse, taip pat vertina, kaip informuojant visuomenę laikomasi Visuomenės informavimo ir kituose įstatymuose nustatytų visuomenės informavimo principų, rūpinasi Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų įgyvendinimu, prižiūri, kaip jų laikomasi, analizuoja šio įstatymo taikymą.

Numatyta, kad inspektoriumi skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pareigoms atlikti būtiną kompetenciją.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.