Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) praneša, kad iš esmės keičiamas kas ketvirtį leidžiamas mokslo žurnalas „Sporto mokslas“. Atnaujindamas mokslo žurnalų veiklą ir gerindamas jų kokybę, iki naujų mokslo metų LEU planuoja peržiūrėti visų leidžiamų mokslo leidinių veiklą ir tikisi kelti jų kokybę.

„Sieksime, kad mokslo žurnalai patektų į Scopus duomenų bazę, o dėl tų, kurie negali patekti, svarstysime įvairias mokslo žurnalų jungimo ir kitas galimybes. Sieksime mokslo žurnalų recenzentų anonimiškumo užtikrinimo ir to, kad mokslo žurnalų redkolegijos būtų tarptautinės“, – sako LEU mokslo ir plėtros prorektorius prof. dr. Aivas Ragauskas.

Iš žurnalo „Sporto mokslas“ leidėjų pasitraukus Lietuvos sporto mokslo tarybai, pagrindiniu žurnalo leidėju tampa LEU, kuriam tenka 50 proc. įsipareigojimų, po 25 proc. – Lietuvos sporto universitetui ir Lietuvos olimpinei akademijai.
LEU rektorius Algirdas Gaižutis pabrėžia, kad ilgus metus puoselėtas ir tobulintas žurnalas yra ilgamečio žurnalo redaktoriaus Povilo Karoblio nuopelnas.

Naujasis „Sporto mokslo“ vyr. redaktorius prof. Kazys Milašius pasakoja, kad žurnalas  per dvidešimt veiklos metų buvo plačiai pripažintas Lietuvos ir užsienio šalių sporto mokslo bendruomenėje, tačiau gyvenimas kiekvieną kartą iškelia vis naujų reikalavimų, ir žurnalas jau nebesuspėjo į juos reaguoti. „Nors „Sporto mokslas“ yra indeksuojamas Copernicus duomenų bazėje, tačiau pastaruoju metu, nukritus citavimo indeksui, LEU vadovybė ėmėsi veiksmų ir iškėlė uždavinį kuo greičiau atgauti anksčiau turėtą citavimo indeksą ir per vienerius ar dvejus metus patekti į Scopus duomenų bazę“, – sako K. Milašius.

Pasak naujojo redaktoriaus, vienas iš svarbiausių aspektų, paskatinusių žurnalo pertvarką, yra žurnalo koncepcijos suformavimas ir jo matomumo didinimas tarptautinėje mokslo erdvėje. „Jis turi būti matomas atvirosios mokslo žurnalų prieigos svetainėje, kad būtų platesnė galimybė kitų šalių mokslininkams cituoti jame skelbiamus straipsnius. Iki šiol tokios galimybės nebuvo“, – sako K. Milašius ir priduria, kad atsinaujinus padidėjo reikalavimai straipsnių kokybei ir slaptajam recenzavimui.

Žurnalo pagrindinis tikslas yra sudaryti galimybę Lietuvos ir užsienio šalių sporto mokslininkams dalintis savo mokslinės veiklos rezultatais su sporto bendruomene, ugdyti jaunuosius mokslininkus, populiarinti kūno kultūrą ir sportą, kelti sporto mokslo darbuotojų kvalifikaciją. Į redaktorių tarybą įeina veiklūs, aktyvūs mokslininkai, turintys aukštą savo mokslinių darbų citavimo indeksą tarptautinėse duomenų bazėse: Baltijos šalių sporto mokslo tarybos nariai (Tartu, Lietuvos sporto, Lietuvos edukologijos universitetų, Latvijos sporto pedagogikos akademijos atstovai), žymūs užsienio šalių mokslininkai, su kuriais yra užmegzti moksliniai ryšiai.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.