Geriausio lietuviško e. turinio konkurso „Naujasis knygnešys 2015“ finale dėl galimybės atstovauti Lietuvai „Pasaulio viršūnių apdovanojimuose“ (angl. „World Summit Award“, WSA) susirungs 23 komisijos atrinkti geriausi produktai.

Pasak WSA konkurso nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narės, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktoriaus pavaduotojos Ievos Žilionienės, šiemet „Naujojo knygnešio“ konkursas sulaukė 53 e. turinio sprendimų, ir dauguma jų – itin aukšto lygio, inovatyvūs ir išskirtiniai produktai.

Ekspertės teigimu, didžiausia konkurencija buvo E. valdžios ir atvirų duomenų, E. mokymosi ir mokslo ir E. verslo ir komercijos kategorijose – kiekvienai iš šių kategorijų pateikta po 12 e. sprendimų.

„Pastarųjų metų viešosios investicijos, kurias didžiąja dalimi sudarė Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, duoda savo vaisių – šiandien viešajame sektoriuje jau turime visą spektrą naujų, įdomių ir pažangių elektroninių paslaugų ir sprendimų, kurie padeda mums tvarkyti įvairius gyvenimo reikalus daug greičiau ir patogiau“, - teigia I. Žilionienė. Jos teigimu, ši įvairovė atsispindi ir konkurso metu: nominuoti sprendimai, leidžiantys internetu gauti įvairias verslui reikalingas paslaugas, dalyvauti  teismų procesuose, išmaniuoju telefonu spręsti su mokesčiais susijusius klausimus ar stebėti rinkimų rezultatus, e. būdu skolintis knygas iš bibliotekų, užsisakyti policijos išduodamus leidimus ar netgi išmokti, kaip elgtis teismo posėdžio metu...

Nemažai nominuotų sprendimų  – ir e. mokymosi bei mokslo kategorijoje. I. Žilionienės nuomone, dalyvaujančių konkurse įvairovė puikiai iliustruoja, kad Lietuva išties yra visą gyvenimą besimokanti visuomenė, kurioje savo vietą ir naudotoją randa skirtingi produktai. Dalis kategorijai nominuotų sprendimų skirta mokytojams ir moksleiviams, siekiant padėti jiems mokyti ir mokytis išmaniai bei efektyviai. Tačiau šalia tradicinių šiai kategorijai viešojo sektoriaus lėšomis sukurtų produktų, atsiranda ir privačių iniciatyvų pagrindu kuriami sprendimai

E. verslo ir komercijos kategorijoje susirungė įvairūs sprendimai, skirti pardavimų procesų analizei, veiklos procesų optimizavimui, lojalumo programų įgyvendinimui, m. bankininkystei, krovinių valdymui, e. parduotuvių kūrimui ir valdymui.

Susipažinti su visais konkursui nominuotais sprendimais, o taip pat – balsuoti už labiausiai patinkančius galima konkurso interneto svetainėje www.naujasisknygnesys.lt. Daugiausiai žmonių simpatijų surinkęs sprendimas konkurso finalinio renginio metu bus apdovanotas specialiu prizu.

„Naujojo knygnešio“ konkursai, kuriuos kasmet organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos – tai nacionalinė geriausio lietuviško e. turinio atranka į pasaulinį konkursą „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2015“ (angl. „World Summit Award 2015 – WSA 2015“). Šiame prestižiniame Jungtinių Tautų globojamame konkurse dėl globalaus masto pripažinimo rungiasi e. sprendimų kūrėjai iš viso pasaulio – beveik 170 valstybių.

Konkurso finalo dalyviai

 „E. valdžia ir atviri duomenys“ kategorijoje: „Elektroninės paslaugos teisingumo vykdymo procese“ (Nacionalinė teismų administracija),mobilioji programėlė „e. VMI“ (Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos), „Verslo vartai“ (VšĮ „Versli Lietuva“).

Kategorijoje „E. sveikata ir aplinka“: „Integruota augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema IKMIS“ (Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba),„Slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema“ (VšĮ Centro poliklinika), „ZIVE“ (R-NOX).

Kategorijoje „E. mokymasis ir mokslas“: „Bliu Bliu“ (Bliu Bliu),„Egzaminatorius.lt“ (UAB "E. mokykla"),Socialinis edukacinis kompiuterinis žaidimas „Iššūkis" (Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka).

Kategorijoje „E. pramogos ir gyvenimo būdas“: „Infinite Loop“ (Jonas Lekevičius), „PepiBath2“ (Pepi Play),„TutoTOONS“ (TutoTOONS).

Kategorijoje „E. kultūra ir turizmas“: „Cooking Fever“ (Nordcurrent), interaktyvus žaidimas „Ežerų žvejybos muziejus“ (Molėtų krašto muziejus), „m.Ticket - bilietas tavo telefone“ (SĮ "Susisiekimo paslaugos" / Smart Vilnius).

Kategorijoje „E. medija ir naujienos“: „LNK GO“ (UAB „Interaktyvi reklama“ (Born in idea)) ir „Mokytojo TV“ (Ugdymo plėtotės centras).

Kategorijoje „E. verslas ir komercija“: „Getshopin“ (GETSHOPIN), „Omporiu“ (Lena Thienel, Darius Lukauskas),„ONGR“ (NFQ).

Kategorijoje „E. įtraukimas ir įgalinimas“: „Bendruomenės konsolidacija“ (Giedrius Pašakarnis), mobilioji aplikacija „Tvarkau Vilnių“ (Vilniaus miesto savivaldybės E. miesto departamentas), „PlaceILive“ (PlaceILive.com)

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.