Europos Komisija (EK) paskelbė žiniasklaidos konkursą 2015 m. Lorenzo Natali premijai už žurnalistinį darbą vystymosi srityje, visų pirma skurdo panaikinimo tema, laimėti.

Pasak už tarptautinį bendradarbiavimą ir vystymąsi atsakingo EK nario Neveno Mimicos, Europos vystomojo bendradarbiavimo metais siekiama supažindinti ES piliečius su Europos Sąjungos, didžiausios paramos teikėjos, ir valstybių narių rezultatais vystomojo bendradarbiavimo srityje. „Džiaugiuosi paskelbdamas Lorenzo Natali premijai laimėti skirtą konkursą, per kurį apdovanosime talentingiausius žurnalistus profesionalus ir mėgėjus, kurie rengia žurnalistinius darbus vystymosi klausimais ir prisideda prie kovos su skurdu.“, - kalbėjo komisaras.

Šių metų konkurso šūkis – „Nūdienos pasakojimai gali pakeisti mūsų ateitį“. Konkursas sutampa su 2015 m. Europos vystomojo bendradarbiavimo metais. Vystymosi klausimais žurnalistinius darbus rengiantys žurnalistai profesionalai ir mėgėjai turi unikalią galimybę pateikti pavyzdžių, kaip jie prisideda prie pastangų panaikinti skurdą visame pasaulyje, ir savo pasakojimais įkvėpti kitus padėti savo bendruomenės nariams, kuriems reikalinga pagalba.

Šių metų konkurse pirmą kartą gali dalyvauti žurnalistai mėgėjai, įskaitant tinklaraštininkus. Arabų pavasario įvykiai parodė, kad žurnalistų mėgėjų darbai suteikia piliečiams galimybę formuoti viešąją nuomonę ir daryti įtaką politiniams įvykiams.
Daugelyje pasaulio vietų spaudos laisvei kyla grėsmė, o žurnalistai tampa išpuolių aukomis. ES, įsipareigojusi ginti spaudos laisvę, pripažįsta, kad žurnalistams, atskleidžiantiems neteisybę ir kančias, tenka svarbus vaidmuo skatinant pokyčius.

Lorenzo Natali premija bus įteikta vienam žurnalistui mėgėjui ir vienam žurnalistui profesionalui iš šių penkių regionų: Europos, Afrikos, Artimųjų Rytų, Arabų šalių, Pietų Amerikos ir Karibų valstybių, taip pat Azijos bei Ramiojo vandenyno valstybių. Kiekvienas laimėtojas gaus prizą ir 5 000 EUR premiją.

Nepriklausoma vertinimo komisija taip pat nuspręs, kuriam iš penkių regionų laureatų skirti papildomą 5 000 EUR didįjį prizą. Laureatai bus paskelbti ir pagerbti 2015 m. gruodžio mėn. Briuselyje rengiamoje apdovanojimo ceremonijoje.

1992 m. Europos Komisijos įsteigta Lorenzo Natali premija skiriama Lorenzo Natali, buvusio už vystymąsi atsakingo Europos Komisijos nario, tvirtai gynusio žodžio laisvę, demokratiją, žmogaus teises ir vystymąsi, atminimui pagerbti. Konkursas suteikia galimybę parodyti, kaip įkvepiantys pasakojimai padeda keisti pasaulį.

Žurnalistai profesionalai ir mėgėjai kviečiami internete, spaudoje, radijuje, televizijoje ar tinklaraščiuose paskelbtus žurnalistinius darbus pateikti iki 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Daugiau apie konkursą – šioje interneto svetainėje.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.