Viena svarbiausių pernai. išryškėjusių tendencijų stebint socialinius tinklus – jaunimo aktyvumas kituose socialiniuose tinkluose nei „Facebook“. Nors prognozės apie „Facebook“ populiarumo kritimą pasaulyje sklando jau kuris laikas, panašu, kad jaunimas Lietuvoje iš tikrųjų atranda naujas virtualaus bendravimo platformas.

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas socialinių tinklų tyrimas parodė, kad daugiausiai jaunimo be „Facebook“ pritraukia socialinis tinklas „Instagram“, kuriuo naudojasi kas trečias (35 proc.) 15-19 m. amžiaus jaunuolis. Kas penktas šios amžiaus grupės žmogus naudoja „Spotify“ ir „Tumblr“. „Tikėtina, kad šioje amžiaus grupėje vartotojų ratas augs dar sparčiau. Vien nuo praeitų metų pavasario iki rudens „Spotify“ beveik patrigubino savo jaunąją auditoriją, „Instagram“ ir „Tumblr“ pritraukė apie trečdalį naujų vartotojų“, – teigia TNS LT Media departamento projektų vadovas Darius Rinkūnas.

Šiuo metu 95 proc. jauniausios auditorijos (15-19 m.) bent kartą per savaitę apsilanko „Facebook“, 90 proc. – „Youtube“ ir 29 proc. –„Instagram” socialiniame tinkle. Nors pastarasis nemažai atsilieka, panašu, kad ateityje jo populiarumas tik augs.

30-39 m. amžiaus interneto vartotojų tarpe populiariausias tinklas be „Facebook“ yra „Google+”. Juo aktyviai naudojasi apie 28 proc. šios amžiaus grupės žmonių.

D. Rinkūno teigimu, jaunimo ir vyresnių žmonių pomėgiai išsiskiria ne tik įprastame gyvenime. „Natūralu, kad jaunimas mėgsta lankytis kitokiuose socialiniuose tinkluose nei lankosi jų tėvai, tėvų kolegos ar tetos. Taip pat reikia pastebėti, kad skiriasi šių amžiaus grupių įsitraukimas. Pavyzdžiui, nors 35 proc. jauniausios auditorijos yra „Google+” vartotojai, ši socialinė platforma neišlaiko jaunimo dėmesio. Jaunimas čia lankosi nereguliariai ir užtrunka trumpai. Šio socialinio tinklo dienos auditorija tarp jaunimo yra vos 10 proc.“, – teigia TNS LT atstovas.

Vertinant, kiek socialinių tinklų vartotojas naudoja per savaitę, matyti, kad kuo jaunesnis internautas, tuo daugiau tinklų jis naudoja. 15-19 m. amžiaus žmonės per savaitę vidutiniškai prisijungia prie 2,5 socialinių tinklų. Pagrindinės jų per savaitę naudojamos platformos yra „Facebook“, „Youtube“ ir „Instagram“. Vyresni vartotojai apsiriboja dviem socialiniai tinklais („Facebook“ ir „Youtube“). Vartotojai, kuriems yra daugiau nei 40 m., per savaitę vidutiniškai prisijungia tik prie vieno socialinio tinklo, kuris dažniausiai yra „Facebook“.

TNS LT reprezentatyvus socialinių tinklų vartotojų tyrimas buvo atliktas 2014 m. vasario-lapkričio mėnesiais tiesioginiu būdu apklausus 3484 Lietuvos gyventojus nuo 15 iki 74 metų amžiaus.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.