Šiandien Briuselyje Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Kristalina Georgieva apdovanos Europos Komisijos organizuojamo jaunųjų vertėjų konkurso „Juvenes Translatores“ nugalėtojus.

Dvidešimt aštuoni moksleiviai – po vieną iš kiekvienos valstybės narės – pakviesti į Briuselį atsiimti apdovanojimo už geriausią vertimą savo šalyje. Lietuvoje geriausia jaunąja vertėja išrinkta Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos moksleivėEmilija Svirinavičiūtė. Emiliją konkursui parengė jos anglų kalbos mokytoja Virginija Gaižauskienė.

Emilija Svirinavičiūtė ne tik atsiims apdovanojimą, bet ir sakys kalbą – pasidalys įspūdžiais iš konkurso ir nuomone apie kalbų reikšmę savo gyvenime.

Apdovanojimų ceremonija prasidės 12 val. Lietuvos laiku. Ją bus galima stebėti tiesiogiai Europe by Satellite+  (EbS+) kanalu: www.ec.europa.eu/ebs

Konkurse dalyvavo daugiau kaip 3000 moksleivių iš 740 visos ES mokyklų. Lietuvai konkurse atstovavo 51 moksleivis iš 11 mokyklų. Šiemet konkurso „Juvenes Translatores“ dalyviai vertė tekstus Europos tapatybės tema.

Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas konkursą „Juvenes Translatores“ (lot. jaunieji vertėjai) rengia kasmet. Konkurse, kuris organizuojamas iš visos Europos Sąjungos atrinktose mokyklose, gali dalyvauti 17 metų moksleiviai. Konkursu moksleiviams suteikiama unikali galimybė išbandyti vertėjo darbą ir mokykloje įgytus kalbinius įgūdžius, taip pat skatinama mokytis kalbų.

 

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.