Netrukus knygynuose pasirodysianti rašytojo Raimondo Dikčiaus ir žurnalistės Godos Juocevičiūtės knyga „Drakono alsavimas: Honkongas, Kinija, Tibetas“ (leidykla „Versus Aureus“) — naujiena Rytų tyrinėjimo ir kelionių literatūroje. Tai pirma lietuvių kalba parašyta knyga, kuri pateikia itin plačią pažintį su Centrinės Azijos ir Tolimųjų Rytų kultūromis. Ją sudaro trys skyriai: „Kvepiantis uostas“, „Vidurio valstybė“ ir „Pasaulio stogas“.

Rašytojas R. Dikčius po Kiniją ir Tibetą keliauja nuo 1992 m. Jis yra tradicinės kinų medicinos žinovas. Į šios, kelių tūkstantmečių senumo medicinos sistemos subtilybes keliautojas ne vienerius metus gilinosi Pekine ir Luojange. R. Dikčius jau dvidešimt metų užsiima tradicinėmis kinų psichofizinėmis praktikomis, Pekine įšventintas budistu. Spaudos žurnalistė G. Juocevičiūtė, šiuo metu rengianti straipsnius ir svetainei Mediaforumas.lt, Vilniaus universitete įgijo žurnalistikos ir rytotyros specialybes, ne kartą dalyvavo R. Dikčiaus rengtose ekspedicijose po Kiniją ir Tibetą.

Gausiai nuotraukomis iliustruotos trilypės knygos temos — įvairios ir spalvingos, tik kelios iš jų: šiuolaikinės gatvės mados, vietiniai valgymo įpročiai, senieji Pekino hutongai ir Šanchajaus dangoraižiai, erotika ir doros supratimas kinų visuomenėje, žmonių kasdienybę persmelkę prietarai ir daoizmo filosofija, kinų astrologija, čanbudizmo raida, Tibeto budizmo paslaptys ir tradicinė kinų medicina.

Remdamiesi daugiamete kelionių patirtimi ir per nuodugnias Azijos studijas sukauptomis žiniomis, autoriai Goda Juocevičiūtė ir Raimondas Dikčius supažindina mus su įdomiausiomis regiono vietovėmis, skverbiasi į vietos gyventojų mąstymo vingius, siekia paaiškinti mums neįprastą, keistu atrodantį rytiečių elgesį.

Pasakojimų apie Kiniją bei Tibetą ir praktinių patarimų mozaika dėliojama be vakariečiams būdingo eurocentristinio požiūrio, kartu griaunami krikščioniškame pasaulyje įsivyravę nepagrįsti mitai apie Aziją. Autoriai ironiškai aprašo ir pernelyg susireikšminusius pseudorytietiškų tradicijų gerbėjus ir neadekvatų jų požiūrį į Azijos kultūras.

„Šiais laikais Kinija kiekvienam norinčiam pasiekiama, tačiau objektyvios informacijos yra palyginti mažai, todėl apie tuos kraštus vis dar sklinda įvairios teorijos‘, kurios priimamos be jokios kritikos kaip itin rimtos, nenuginčijamos tiesos. Tą miglą ir norėjome išsklaidyti. Knygoje atskleidžiame ne tik Azijos šviesiąsias puses, bet ir problemas, šešėlius, kurie paprastai slepiami arba nutylimi“, — sako knygos autoriai. Keliaudami ir rašydami, jie stengiasi sujungti žurnalistinį pastabumą bei humoru persmelktą savitą rašymo stilių.

 

Šiuo metu knygą galima įsigyti leidyklos „Versus Aureus“ būstinėje Vilniuje (adr. Rūdininkų 10), taip pat užsisakyti internetu.

 

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.