Šiuo metu kūrybinio rašymo mokymu vis labiau domimasi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Amerikos vidurinėse mokyklose kūrybinio rašymo seminarai naudojami ne tik mokant kūrybinio rašymo, bet ir kompozicijos, akademinio rašymo, literatūros analizės. Daugumoje Amerikos universitetų kūrybinį rašymą galimą studijuoti kaip pagrindinę ar šalutinę specialybę.

Rašyti gali kiekvienas - tai praktinis vadovas aukštesniųjų klasių mokytojams, besidomintiems kūrybiniu rašymu ir ieškantiems efektyvesnių rašymo įgūdžių lavinimo metodų. Pirmojoje knygos dalyje pristatoma kūrybinio rašymo mokymo metodika bei sėkmingo darbo su mokiniais psichologija. Pateikiami nurodymai, kaip vesti kūrybinio rašymo seminarą, skirtą grožiniams, negrožiniams tekstams ir poezijai, kaip panaudoti pratimus ir rašymo užduotis, padedančias mokiniams rašyti.

Antrojoje dalyje pateikiami pratimai ir mokinių kūrinių, sukurtų naudojant šiuos pratimus, pavyzdžiai.

Šioje knygoje pateikiami pagrindiniai kūrybinio rašymo seminaro principai ir rašymo pratimai gali būti taikomi bet kokiame amžiuje, dirbant tiek su pradedančiaisiais rašyti, tiek su gabiais jaunaisiais rašytojais.

Praktiniame kūrybinio rašymo seminare mokomasi atidžiai skaityti, redaguoti savo ir bendramokslių kūrybą, vertinti literatūros skaitymą, suprasti teksto sandarą. Išmokstama būti savo darbo autoriumi, prisiimti atsakomybę už savo žodžius, mandagiai girti bei kritikuoti, priimti pagyrimus ir kritiką. Galų gale, dalyvavimas praktiniame kūrybinio rašymo seminare stiprina mokinio savigarbą ir savivertę. Juk visa klasė gilinasi į jo žodžius!

Knygos autorė — Lietuvoje gerai žinoma išeivijos poetė, rašytoja, vertėja Laima Vincė (Laima Sruoginis). Ji studijavo anglų ir vokiečių kalbas Rutgerso universitete, baigė kūrybinio rašymo magistro studijas Kolumbijos universitete. Už savo kūrybą yra pelniusi ne vieną Amerikos valstybinį apdovanojimą.

ISBN: 978-9955-23-334-3

Metai: 2010 m.

Puslapių skaičius: 348 p.

Kalba: lietuvių k.

Įrišimas: kieti viršeliai

Leidykla: Baltos lankos

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.