Straipsnių rinkinys „Kūno raiška šiuolaikiniame socialiniame diskurse“ apibendrina Vilniaus universiteto A. J. Greimo semiotinių studijų centro ir grupės Prancūzijos semiotikų 2003—2004 m. vykdyto bendro mokslinio tyrimo rezultatus.

Knygoje analizuojami kūniškumo įvaizdžiai Lietuvos ir Prancūzijos komercinėje ir politinėje reklamoje. Aptariant šiuolaikinį reklamos diskursą, nagrinėjama, kaip per tam tikras kūno scenografijas kuriamas reklaminio atvaizdo ir jo žiūrovo santykis; kaip konstruojami vartojimo euforijos tipai; kokias naujas vizualines strategijas naudoja video žaidimų reklama; lyginamos mobiliųjų telefonų reklamos tendencijos Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Politinės reklamos analizėse nagrinėjamos Vakarų politikų fotografijos, kuriose išryškėja politiko kūno vaizdavimo strategijos ir su tuo susijusios asmens tapatybės sampratos. Taip pat aptariamos 2003 m. vykusios prezidentinės R. Pakso kampanijos tendencijos, kai kurias iš jų lyginant su J. Chiraco prezidentine kampanija. Akademinius straipsnius papildo du interviu kūno tema su senosios ir naujosios kartos prancūzų semiotikais (R. Barthes’u ir E. Landowskiu).

Metai: 2007
ISBN: 978-9955-23-099-1
Puslapių skaičius: 240
Kalba: lietuvių
Įrišimas: minkštas
Leidykla: „Baltos lankos“

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.