Jaunosios kartos džiazo atlikėjas Vytis Smolskas balandžio 25 d. Vilniuje, Piano.lt salėje, surengs  debiutinį solo koncertą „Muzika iš trijų“. Šiuo metu Hagos karališkojoje konservatorijoje magistrantūros pakopos džiazo specialybę studijuojantis klavišininkas V. Smolskas projektui subūrė tarptautinę kompaniją.

Muzikantas tikisi, kad bičiuliai ir scenos partneriai iš skirtingų šalių į džiazo improvizacijų sklidiną renginį įneš kosmopolitinės dvasios ir jam padės atskleisti savo, kaip atlikėjo, tris ateities vizijas. 

Pirmoji — tarsi pianisto ir jo instrumento dialogas. Antroji vizija — tai, anot Vyčio, muzika, įkvėpta mus supančių šiuolaikinių garsų, kompiuterizuoto, industrinio pasaulio sąlyčio su švelnia ir trapia, o kartais net bandančia visam šiam šurmuliui pasipriešinti gyva muzika, kuri gimsta iš jau daugelį amžių gyvuojančių tradicinių instrumentų skleidžiamų garsų. Paskutiniojoje, trečioje, vizijoje prie V.Smolsko prisijungs du Hagoje sutikti draugai — būgnininkas Francesko de Rubeisas ir kontrabosininkas Lennartas Heyndelsas. Virtę į trio, muzikantai ketina klausytojus įtraukti į bendrus muzikinius išgyvenimus.

Debiutinio solo koncerto datą V. Smolskas laiko simboliška. „Mūsų protėviai tokiu metu švęsdavo gamtos atbudimą. Man, kaip muzikantui, pavasaris, Velykos sutampa su kūrybiniu pabudimu, kai užplūsta energija ir naujos idėjos “,  —  sako kylanti džiazo žvaigždė V. Smolskas. 

Koncerte dalyvauti pakviesti ir talentingi lietuvių atlikėjai. Vytis žada, jog aukštą meistriškumo lygį ir kompozicinę intrigą garantuos Lietuvos džiazo ambasadoriumi tituluojamas, nuolat tarptautiniuose projektuose dalyvaujantis pūtikas ir kompozitorius Liudas Mockūnas. Solinį V. Smolsko pasirodymą nepamirštamu vokalu nuspalvins charizmatiško balso savininkė Giedrė Kilčiauskienė, geriausiai žinoma kaip grupių „Empti“ ir „Pieno lazeriai“ dainininkė. Vyčio atliekamai muzikai su šiuolaikine elektronika persipinti padės sparčiai užsienyje populiarėjančio dueto „Leon Somov & Jazzu“ muzikantas, šiuo metu gyvenantis Briuselyje Leonas Somovas. 

Solo koncertą surengsiančiam V. Smolskui muzikavimas su skirtingų muzikos krypčių atlikėjais  tarptautinėse sudėtyse jau tapęs įprastu. 27 metų vaikinas aktyviai dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose bei įvairiuose lietuviškuose projektuose, kuriems nesvetimos temperamentingos ir šmaikščios džiazo interpretacijos. Vytis groja grupėse „Pieno lazeriai“, „Jing´a´ling“, D‘Orange, „80s live“ su Baiba Skurstene „Tango gatos“ su Eduardu Gimenezu. Taip pat koncertavo su Lietuvos džiazo grandais - Vytautu Labučiu, Arkadijumi Gotesmanu, Eugenijumi Kanevičiumi, Kęstučiu Vaiginiu. Vaikinas yra įgarsinęs keletą nebyliojo kino filmų, kartu su Andriumi Šarapovu kūrė muziką spektakliui „Boeing Boeing“. 

Dar būdamas M. K. Čiurlionio menų gimnazijos auklėtiniu, V. Smolskas tapo tarptautinių pianistų konkursų laureatu Lietuvoje, Londone ir Paryžiuje. Studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje metu jis su Rūtos Švipaitės kvartetu pelnė konkurso „Vilnius Jazz Young Power“ pagrindinį prizą — Grand Prix, jame gavo ir geriausio instrumentalisto apdovanojimą. Vytis taip pat yra konkurso „Jazz improvizacija“ laureatas. 

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.