Kai 1990 metų kovo 11-ąją Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, tuo metu aštuoniolikmetė Danguolė Beinarytė muzikos mokykloje studijavo smuiką, choro dirigavimą ir mokėsi groti vargonais.

Šiandien D. Beinarytė yra vieno garsiausių Lietuvoje KTU  akademinio choro „Jaunystė“ meno vadovė ir dirigentė, A. Kačanausko muzikos mokyklos mokytoja metodininkė. Energija ir gera nuotaika trykštanti žinoma chorvedė 25-erių nepriklausomybės metų sukaktį pažymės taip, kaip moka geriausiai – su daina.

„Daina visada išlaisvina, visada paguodžia, suteikia daug emocijų. Šios šventės metu klausytojai turės progą išgirsti dainas, kurios daugelį metų skambėjo mūsų lūpose ir širdyse“, – sako D. Beinarytė.

Ką Jums asmeniškai reiškia Kovo 11-oji ir atkurta Lietuvos nepriklausomybė?

Tai didelė šventė Lietuvai ir kiekvienam lietuviui atskirai, leidžianti pažymėti dvidešimt penkerius nepriklausomybės atgavimo metus. Daugumai dabartinio jaunimo sunku įsivaizduoti, kokiu patriotizmu ir vienybe tuo metu „kvėpavo“ Lietuva. Su ašaromis akyse ir vieningi dainoje stovėjome, laikydamiesi rankomis ir tvirtai tikėdami, kad būsime laisvi.

Kovo 11-oji – tai atgimimo ir permastymo akimirka, kurios akivaizdoje suprantame, kokie turime būti, kuo galime būti naudingi Tėvynei, koks turi būti savo šalį gerbiantis lietuvis.

Meilė, tikėjimas ir viltis turi vienyti mus darbuose, kuriant kuo stipresnę valstybę, kurioje būtume saugūs, laimingi, galėtume kurti ir realizuoti savo idėjas, darbus, siekius, gyvenimą padaryti prasmingu.

Kokios jūsų vadovaujamo KTU akademinio choro „Jaunystė“ dainos skambės iškilmingo Kovo 11-osios minėjimo metu?

Daina visada išlaisvina, visada paguodžia, suteikia daug emocijų. Šios šventės metu klausytojai turės progą išgirsti dainas, kurios daugelį metų skambėjo mūsų lūpose ir širdyse.

Bus giedamas Lietuvos himnas, kurį pavadinčiau malda Tėvynei bei kiti kūriniai. Daug skambių jaunų žmonių balsų suvirpins širdis tų, kurie ateis pabūti kartu, paklausyti „Jaunystės“ choro atliekamų dainų.

Jaunimas dažnai kviečiamas įsijungti į muzikinę veiklą (chorai, vokaliniai ir instrumentiniai ansambliai) jau nuo mokyklos laikų, o akademinius chorus turi ir ne vienas Lietuvos universitetas. Kuo KTU choras „Jaunystė“ išsiskiria nuo kitų?

Visame pasaulyje darželiai, mokyklos ir universitetai turi savo meno kolektyvus, nes tai yra itin svarbi kultūros meka, kurioje kuriamas ir vystomas menas.

Būtų skurdu vadintis universitetu, neturint meno kolektyvų, kuriuose studentas galėtų pasisemti kūrybiškumo, savarankiškumo, kolektyviškumo, atsakomybės, pasiaukojimo ir meno suvokimo. Tai ‒ asmenybės, šeimos ir tautos pagrindas.

Tuo tarpu KTU akademinis choras „Jaunystė“ – kaip visada jaunas, visada geros nuotaikos, su geromis emocijomis, su šiluma artimam žmogui, su daina širdyje, su gyvenimo džiaugsmu, su atsidavimu ir pasiaukojimu. Mes neišsiskiriame, mes tiesiog esame „Jaunystė“.

Post Scriptum

1926 metais įkurto KTU akademinio choro, vadovaujamo maestro Danguolės Beinarytės, gretose ‒ kūrybiškos sielos studentai ir studijas baigę, bet muzikos nepamiršę, choristai. „Jaunystė“ ‒ vienas seniausiomis tradicijomis ir gilia istorija apipintų chorų Lietuvoje, skaičiuojantis jau 90-uosius veiklos metus.

Choras nuolat dalyvauja Dainų šventėse, tarptautiniuose „Gaudeamus“ festivaliuose, įvairiuose koncertuose ir projektuose. Apie šį chorą žino ne tik Lietuvos publika, bet ir daugelis užsienio šalių bei jų kolektyvų.

Nenuilstančios chorvedės D. Beinarytės vadovaujami dainininkai 2014 metais buvo pripažinti geriausiu Lietuvos suaugusiųjų choru. Šiuo skambiu titulu „Jaunystė“ bus vadinama ketverius metus.

Agnė GARKAUSKIENĖ

Tado KAZLOVO nuotrauka

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.